Поблизу Землі астрономи виявили чорну діру в Чумацькому шляху, що в 33 рази важча, ніж Сонце – її назвали Gaia BH3.
Про це повідомляє CNN.
Зазначається, що виявлений об'єкт розташований на відстані 1,926 світлових років у сузір'ї Орла. Він став другою найближчою до Землі відомою чорною дірою. Найближча ж чорна діра, відома як Gaia BH1, знаходиться на відстані близько 1,500 світлових років і має масу в 10 разів більшу за масу Сонця.
Найбільш масивна чорна діра в нашій галактиці, Стрілець А*, знаходиться у центрі Чумацького Шляху. Її маса у 4 мільйони разів більша, ніж маса Сонця. Важливо відзначити, що це надмасивна чорна діра, а не зіркова.
Читайте також: Вчені показали рідкісне фото чорної діри "Стрілець А" у центрі нашої галактики
Секрет процесу утворення надмасивних чорних дір вчені поки не розгадали. Але згідно з однією з теорій, вони формуються при колапсі великих космічних хмар. Зіркові чорні діри утворюються при смерті масивних зірок. Таким чином, Gaia BH3, яка утворилася внаслідок смерті масивної зірки, є найпотужнішою чорною дірою у нашій галактиці.
Зоряні чорні діри, що спостерігаються в галактиці Чумацький Шлях, у середньому в 10 разів важчі за Сонце. До відкриття Gaia BH3 найбільшою відомою зірковою чорною дірою у нашій галактиці була Cygnus X-1, маса якої перевищує масу Сонця в 21 раз. Хоча Gaia BH3 є винятковою знахідкою в нашій галактиці за мірками астрономів, за масою вона схожа на об'єкти, знайдені в дуже далеких галактиках.
Раніше ми повідомляли, що вчені оприлюднили результати нового дослідження щодо річок, озер та водойм на Марсі.
- Вас також може зацікавити:
На скількох планетах Чумацького Шляху є життя: вчені дали відповідь
За крок від історичного відкриття: вчені виявили сигнал чорної дірки середнього розміру
Вчені знайшли воду на далекій планеті у Всесвіті: чи можливе на ній життя