RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Говоримо українською грамотно: як правильно вживати слова "брати" і "приймати"

В українській мові іноді виникають труднощі під час вживання деяких слів. Серед найрозповсюдженіших слів, з якими виникають проблеми, є "брати" та "приймати". Український мовознавець Олександр Авраменко розповів, як правильно вживати ці слова.

Про це він повідомив в етері "Сніданку з 1+1".

Читайте також: Як ще сказати українською "ледар": 10 вдалих варіантів

"Приймати" можна пологи у пологовому будинку або ж у партію "приймають". А участь "беруть". Запам'ятайте стійку сполуку слів: "брати участь" або "взяти участь", - пояснив Авраменко.

Також мовознавець навів приклад, як вживають цю стійку сполуку слів: "Команда з Рівного бере участь у шаховому турнірі".

У словниках української мови пояснюється значення цих дієслів так: "приймати" - дія похідна, тобто людині щось дають, вона приймає, а "брати" - дія самостійна, тобто людина бере щось і робить.

"Апостроф" запустив рубрику "Говоримо українською правильно", де ми будемо проводити лагідну українізацію: пояснювати випадки застосування правопису, мовних норм, публікувати цікавинки про мову. Робимо це для того, щоб в нашій країні з кожним днем ставало більше україномовних українців, а наша солов’їна мова лунала звідусіль!

Раніше ми пояснювали, як сказати "куй железо, пока горячо" українською правильно.

  • Вас може зацікавити:

"Алкоголік" українською: які є гарні варіанти, про які ви могли не знати

Як сказати "кувырком" українською: правильні відповідники

Як правильно сказати українською "пеняй на себя": колоритні фразеологізми