Заяви Угорщини про відмову підтримати ембарго на російську нафту – не більше ніж політична демагогія. У нинішніх умовах Європейський Союз має діяти та зменшувати свою енергетичну залежність від росії, а не розводити теорії.
Про це заявив депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс в ефірі Апостроф TV.
"Мені доводилося чути якісь критичні висловлювання чи навіть незрозумілі пояснення з Будапешта щодо їхньої стратегії чи розуміння того, що робиться тепер у Євросоюзі. Але знаєте, самого Орбана ми не підозрюємо у симпатіях до України. Ми знаємо його політичні ставки, певні контакти і, я б сказав, погляди у бік Москви. Але я не думаю, що Угорщина матиме якісь серйозні аргументи. Висловлюючи таку думку, політики можуть так висловлюватися, але ті, хто бере участь у переговорах з конкретних питань, а це конкретне питання, не можуть говорити, що вони не поінформовані, не знають, чи не бачили якоїсь стратегії", – пояснив політик.
За словами депутата, Європейський Союз не має часу писати стратегії або розводити теорії, оскільки ситуація екстраординарна. Країни мають перейти до конкретних дій.
"Тут не час писати якісь стратегії, розводити теорії. Ми просто не маємо часу, треба діяти. Конкретно діяти, приймати рішення та їх втілювати. Тому я думаю, що все це зійдеться в одну точку. Будапешт матиме час для своїх планів, як приготуватися до ембарго російської нафти. Це неминуче. Інакше я не можу уявити, щоб Євросоюз не приймав рішення через якісь додаткові міркування Будапешта. Можна і у фінансовому плані навіть допомогти Угорщині досягти повної безпеки в енергетиці. Вони вже отримали чимало допомоги", – додав Ауштрявічюс.
Позиція Угорщини щодо ембарго на російські нафту та газ більше схожа на демагогію. Зараз настав час забезпечити свою безпеку та енергетичну незалежність від ресурсів кремля.
"Я розцінюю це як політичну демагогію, не більше. Якщо вони не мають інформації, нехай пишуть і дзвонять до Брюсселя до комісії. Там їм усе роз'яснять і пояснять. Тут розголошувати нерозуміння чи якусь порожню критику Єврокомісії, я думаю, не час і не місце. Треба займатися справою. Не допомогти самим собі, не зменшити енергетичну залежність від кремля – це величезна стратегічна помилка. Ми вже в Євросоюзі зробили і продовжуємо робити ці помилки певний період часу. Тому краще це зробити зараз, навіть втрачаючи деякі фінансові ресурси, деяку конкурентоспроможність. Але треба розуміти, чому ми це все робимо, і яке завдання стоїть перед нами. Тому я не приймаю таких аргументів з боку Будапешта. Якщо вони це говорять, то вони поводяться дуже непристойно", – резюмував депутат Європарламенту.