RU  UA  EN

Пʼятниця, 19 квітня
  • НБУ:USD 39.50
  • НБУ:EUR 42.10
НБУ:USD  39.50

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Дні електронних комунікацій – 2019: прагнення до Європи, правди, довіри і цифрової трансформації

З 30 травня по 2 червня 2019 року в комплексах «Джинтама Бриз», «Глєбовка», що в селі Глібівка Київської області пройшла третя міжнародна конференція «Дні електронних комунікацій» (скорочено ДЕК) – масштабний конвергентний галузевий захід для операторів телекомунікацій, постачальників аудіовізуальних медіа-послуг, електронних ЗМІ, операторів кабельного телебачення, виробників і дистриб’юторів обладнання й технологій.

Організаторами ДЕК-2019 виступили провідні профільні асоціації: Інтернет Асоціація України, Асоціація правовласників та постачальників контенту та Латвійська асоціація електронних комунікацій за підтримки профільних парламентських комітетів з питань інформатизації та зв’язку, свободи слова та інформаційної політики, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Київської міської державної адміністрації, Центру демократії та верховенства права (CEDEM).

Генеральним спонсором конференції виступив один з найбільших постачальників обладнання та компонентів для телекомунікаційних мереж в Україні – компанія DEPS.

Підводячи підсумки, можна з упевненістю сказати, що захід перевершив очікування учасників. Він пройшов у форматі дискусійних майданчиків щодо сучасних трендів, близьких і віддалених майбутніх перспектив телеком і медіа-галузей, ризиків і можливостей для розвитку інтернету і телевізійних сервісів. Своїми напрацюваннями та досвідом в сфері інформаційних технологій і медіа приїхали поділитися більше 40 провідних експертів з провідних компаній і профільних державних структур галузі.

Учасниками ДЕК-2019 стали близько 320 учасників з 6 країн, це топ-менеджмент операторів та провайдерів телекомунікацій, кабельного, ефірного та супутникового телебачення, постачальники аудіовізуальних медіа-послуг, виробники і дистриб’ютори обладнання, технологій, та послуг, представники державних органів (регуляторів, Верховної ради України, силових структур), ЗМІ. Партнерську та спонсорську підтримку надали більше 30 організацій, компаній, вендорів і дистриб’юторів.

В ході конференції уже традиційно відбулось виїзне засідання Комітету Верховної ради України з питань інформатизації та зв’язку, на якому було прийнято Рекомендації «Актуальні питання законодавчого забезпечення галуз інформаційно-комунікаційних технологій».

ДЕК де-факто став однією з ключових подій року галузі електронних комунікацій.

Конференцію відкрила дискусія «Тернистий шлях України до ЄС», під час якої її учасники – керівники профільних асоціацій і представники різних гілок влади поділились своїми думками щодо особливостей розвитку України і галузі електронних комунікацій в ході наближення до європейських стандартів життя та ведення бізнесу. Модератором виступив експерт галузі електронних комунікацій Олександр Баранов.

Ілмарс Муулс, Голова Асоціації електронних комунікацій Латвії:

«Євросоюз – це не сама досконалість, і там вистачає своїх проблем. Але перебуваючи в Євросоюзі, ми маємо можливість брати участь і в створенні директив і поправок до них. Таким чином, ми можемо впливати на розвиток всієї Європи. Я бажаю українським операторам успіхів в подальшій роботі, щоб вони могли приєднатися до операторів Європейського Союзу на базі регулювання і законодавства, яке діє у всій Європі. Це буде на користь і вам, і вашим споживачам.»

Олександр Данченко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку:

«У нас немає невідворотності покарань, немає верховенства права. Корупція – це проблема №1. Цифровізація вбиває корупцію. Жодної цифрової технології впроваджено не було. За 4 роки не було прийнято закон про електронні комунікації. Замість того, щоб допомогти галузі, фракції змагалися за те, хто буде призначати голову НКРЗІ».

Уляна Фещук, Заступник Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення:

«Як на мене, бізнесу необхідне просте входження на ринок, однакові правила для всіх і відповідальність за порушення цих правил. Адже часом буває так, що закон працює ситуативно. Я за те, щоб закон був однаковий для всіх, а за його порушення була однакова відповідальність для кожного суб’єкта, якщо він порушує. Має бути спрощена система оподаткування для тих, хто не займається великим бізнесом і трошки складніша для тих, хто заробляє більше грошей. А взагалі – необхідна свобода вибору».

Григорій Шверк, народний депутат України:

«Люди в Європі відрізняються від нас тим, що їм байдуже, хто в них президент, хто прем’єр, хто мер. У них кожен відповідає за своє життя особисто. І кожен розуміє: все, що він має або не має – це результат його праці, рішень і дій. І поки ми самі не будемо так вважати, ніякий президент, прем’єр, депутат чи мер не допоможе краще або гірше жити. Це особиста відповідальність кожної людини».

Олександр Федієнко, Голова Правління Інтернет Асоціації України:

«Хіба ми не самодостатня країна? Не потрібно постійно щось копіювати. Ми дійсно самодостатня країна, яка може сама попіклуватися про себе. Ми маємо спочатку самореалізуватись в країні, зробитись самодостатніми, тоді ми станемо цінними, ми не будемо придатком. Я хочу, щоб ми стали вільною цифровою демократичною країною. Ми маємо прикласти до впровадження цифрової економіки багато зусиль і повинні донести до суспільства думку, що ми повинні стати відкритою цифровою країною».

Наталія Клітна, Голова Асоціації правовласників та постачальників контенту:

«В нашій асоціації одностайне рішення – ми за європейські стандарти у сфері медіа: робимо зараз й надалі будемо робити все для їхньої імплементації. Стратегічний курс України на членство в Євросоюз записаний в Конституції України, і дискусія щодо цього (авт. – йти в Європу чи ні) повинна була відбуватися до того, як вносились зміни до Конституції.»

Олег Черниш, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення:

«Національна рада має стати справжнім регулятором, а не каральним органом, як ми себе зарекомендували в цій каденції. Також наголошую на необхідності подальшої дерегуляції галузі».

Відеозапис дискусії

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter