Навіщо потрібне туристичне страхування: рекомендації для українців, які виїжджають за межі країни
новини компаній
Рятуючись від наслідків війни, велика кількість громадян України опинилася за кордоном. Багато хто з них збирався дуже швидко і брав із собою тільки необхідні речі та документи. Зрозуміло, що страховка була в обов'язковому переліку. Але з часом прийшло розуміння того, що за медичну допомогу доводиться платити, не всі країни готові оплачувати її власним коштом навіть біженцям. У такому випадку туристичне страхування покриє витрати на отримання багатьох видів медичної підтримки: невідкладної, амбулаторної, стаціонарної, акушерської та інших видів.
Коротко про варіанти страхування для подорожей за кордон
Сьогодні для громадян України доступне туристичне страхування двох основних типів. Розглянемо їх детальніше:
- стандартний. Термін дії у ньому – до 40 днів, страхова сума на невідкладну допомогу – до 30 тис. євро. У разі отримання клієнтом інвалідності або його смерті передбачається разова виплата 1,5 тис. євро. Враховує він і реалії сучасності – COVID-19 також вважається страховим випадком. Цей вид страховки працює по всьому світу, за винятком Білорусі та Росії.
- розширений. Такий варіант чудово підійде тим, хто продовжує займатися спортом чи активними видами діяльності. Він враховує високу травматичність та покриває більше страхових випадків.
Найважливіше, що, маючи на руках такий договір, громадянин України гарантовано отримає допомогу лікаря за кордоном.
Як придбати поліс туристичного страхування
Раніше для покупки туристичної страховки потрібно було обов'язково перебувати на території України. Зараз великі організації, наприклад, страхова компанія УНІКА , враховуючи ситуацію, що склалася, зняли це обмеження. Тепер поліс можна придбати в онлайн режимі, перебуваючи за кордоном. Для цього достатньо зв'язатися з менеджерами компанії через сайт чи через месенджери.
Як отримати медичну допомогу за кордоном
Для отримання консультації потрібно зателефонувати за вказаними у полісі телефонами та детально описати свою проблему. Далі представник служби Асістансу порекомендує, що зробити в ситуації, що склалася. Він може організувати відвідування лікаря або запропонуватиме скористатися послугами телемедицини. Таку опцію впровадили у компанії УНІКА для того, щоб підтримати українських громадян, які перебувають за кордоном. Якщо ж людина самостійно сплатила своє лікування, то потрібно буде надати страховий пакет документів для отримання компенсації. Це також можна зробити в режимі онлайн.