Після зими або періоду затяжних дощів на газонах, між плитками на садових доріжках або на бруківці часто з'являється мох, вивести яких досить складно. Не дивно, бо він навіть більш інвазивний, ніж бур'яни. На щастя, є багато натуральних засобів, які можна приготувати вдома, щоб видалити набридливий мох назавжди.
Експерти порталу Sante+ розповіли про способи боротьби з мохом на газонах та присадибній ділянці, якими успішно користувалися ще наші бабусі.
Читайте також: Знищить бур'яни за лічені години: як зробити гербіцид в домашніх умовах.
Мох – це багаторічна рослина, що не має кореневої системи і ніколи не цвіте, а розмножується споровим способом. Тож досить часто ми бачимо, як мох вкриває стовбури дерев у саду, заповнює щілини на бруківці та між плитами, а потім "атакує" дахи будинків з усіма господарськими спорудами. На газонах, крім естетичного мінуса, мох ще й погано впливає на плодові та овочеві культури, забираючи у них поживні речовини і не даючи розвиватися на повну силу.
Для того, щоб мох оселився на ділянці і поширився по ньому, йому потрібні особливі умови: підвищена вологість, кислий ґрунт та інші. Однак непроханого гостя можна попросити покинути вашу ділянку, якщо знати, як з ним боротися.
Бабусині засоби, щоб позбутися моху
Білий оцет
Завдяки своїй кислотності, білий оцет є ідеальним помічником в боротьбі з мохом (а також бур'янів!), не завдаючи шкоди навколишній місцевості.
Для цього треба розвести оцет у гарячій або теплій воді та розпилити розчин безпосередньо на ділянки, уражені мохом. Через кілька днів треба видалити уражений кислотою мох з газонів та ділянки.
Окріп
Окріп також є хорошим засобом від моху і його досить легко застосовувати. Однак треба дотримуватися правил безпеки, щоб випадково не влаштувати собі опік шкіри.
Використовувати окріп дуже просто - його треба просто вилити на мох, що росте між садовими плитками, бруківкою та тротуарами. Щоб цей надокучливий шкідник точно зник, повторюйте операцію впродовж кількох днів.
Деревний попіл
Деревний попіл є перевіреним засобом проти моху, тому він ідеально підійде для догляду за газоном, не вражаючи при цьому інші рослини. Для цього потрібно зібрати необроблений попіл з каміна або дров'яної печі і просто посипати ним безпосередньо ті ділянки, що поросли мохом.
Через кілька тижнів після цієї обробки треба очистити газон від мертвого моху, листя та залишків рослин, щоб відновити його чистий, охайний та повноцінний вигляд.
Читайте також: Будинок атакували миші? 10 бабусиних порад, щоб позбутися непроханих гостей.
Крохмальна вода
Чи знаєте ви, що воду, в якій варили картоплю або рис, також можна використовувати для видалення моху з вашого саду? Це пов'язано з високою концентрацією крохмалю.
Вилийте воду, в якій варили картоплю чи рис (гаряча вода буде ще ефективніша!) на мох на терасі. Потім за допомогою жорсткої мітли очистіть уражені ділянки, щоб повністю видалити мох.
Горілка
Спиртовий розчин або ж звичайна горілка також може виступати в ролі перспективного гербіциду. Вам просто потрібно трохи побризкати горілкою безпосередньо на мохи та інші бур'яни. За потреби цю обробку треба повторити, щоб позбутися моху назавжди.
Харчова сода
Цей бабусин засіб також дуже ефективний у боротьбі з надокучливим мохом. Для цього потрібно змішати 2 столові ложки харчової соди з одним літром води. За допомогою пульверизатора цей розчин треба розпилити на ділянки, уражені мохом. Через кілька днів просто згребіть мертвий мох з газону.
Коли найкраще видаляти мох
В ідеалі, мох з газону рекомендується видаляти в період з кінця зими до початку весни. Цю операцію слід проводити перед початком весняного сезону, коли рослини активно йдуть в ріст.
Варто зауважити, що видалення моху з газону краще уникати в дуже спекотні або дуже холодні періоди. Цей час є надто стресовим для газону, а агресивні засоби проти моху можуть завдати йому шкоди.
Як запобігти утворенню моху на газоні
Важливо періодично перевіряти стан ґрунту, щоб перевірити, чи потрібне вашому газону вапно, особливо для зниження кислотності ґрунту та, звичайно, для сприяння здоровішому росту трави.
Остерігайтеся появи застояної води. Щоб уникнути цієї проблеми, обов'язково покращте дренаж у зонах ризику.
Організуйте доступ сонячного світла до вашого газону, для цього треба прорідити будь-які сусідні фруктові дерева або чагарники.
Вчасно проводьте стрижку та аероацію газону, щоб він довго залишався енергійним та здоровим.
- Раніше ми розповідали, як швидко висушити випрану білизну, якщо на вулиці дощ, а батареї не гріють.
- Читайте також на theLime, як вдома зробити ліхтар з підручних засобів.
Цікаві новини для вас: