Кожен з нас хоч раз в житті пробував гарбузову кашу та насіння, а може, і гарбузовий хліб, але навряд чи коли-небудь замислювався, наскільки це корисний овоч.
Зазначимо, що в гарбузі міститься в 5 разів більше каротину, ніж у моркві, крім того - кальцій, цинк, мідь, марганець, фосфор, йод, фтор, магній. Також в цьому овочі є вітаміни А, С, Е, вітаміни групи B і рідкісний вітамін Т.
Дієтологи радять вживати гарбуз при туберкульозі, атеросклерозі, запорах, діабеті, подагрі, жовчнокам'яній хворобі. М'якоть гарбуза рекомендують вагітним і дітям. Що ж це за корисні властивості гарбуза, про які ми до цього не знали?
Гарбузове насіння від глистів
Справа в тому, що в тонкій плівці - оболонці гарбузового насіння міститься амінокислота кукурбитин, яка має антигельмінтні властивості, що використовуються в народній медицині. Відвар неочищеного гарбузового насіння часто дають дітям і вагітним.
Гарбуз для підвищення імунітету
Під час застуди та грипу корисно вживати свіжовичавлений сік гарбуза, оскільки цей напій допоможе зміцнити імунітет.
У гарбузі міститься розчинна клітковина (пектин), яка поглинає токсини і живить кишкові мікроорганізми, готуючи їх до зими - чим більше їх видове різноманіття, тим міцніше кишковий імунітет.
Гарбуз від безсоння
Тим, у кого проблеми з відходом до сну, рекомендуємо пити гарбузовий сік або відвар гарбуза з медом. Всього 100 г такого засобу заспокоять нервову систему, сприяючи нормальному сну.
Гарбуз для красивої шкіри
Гарбуз в сирому вигляді можна застосовувати в косметології, а вживаючи в їжу - отримати здорову шкіру.
Розтерта сира м'якоть гарбуза - загальновизнаний народний засіб, що застосовується при опіках, наривах, шкірних висипах, фурункулах. Масляний екстракт гарбуза прискорює загоєння ушкоджень епідермісу.
Маски з кашки насіння, а також компреси з соку м'якоті використовуються в косметології для зволоження і освітлення шкіри, зменшення запалень.
А якщо печений гарбуз поєднати з корисним жиром, то каротиноїди добре розчиняться і засвояться, перетворившись в організмі у вітамін А, який зміцнює слизові та покращує стан шкіри, готуючи її до зими - щоб шкіра не була сухою і не обвітрювалися.
Гарбуз від хвороб і старості
Високий вміст калію в цьому овочі покращує роботу серцево-судинної системи і зменшує ризики гіпертонії.
Крім того, регулярне вживання гарбузового соку (50-100 г щодня) або гарбузового пюре допомагає зберігати чоловічу силу.
Зазначимо, що гарбуз легко засвоюється, тому він буде корисним при порушенні обміну речовин.
- Раніше ми розповіли, як приготувати вдома вітамінне варення з айви з корицею.
- Читайте також на theLime рецепт від Тетяни Литвинової, як запекти соковиту курку Капрезе.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.