Вчені розвіяли побоювання, що регулярне вживання кави викликає аритмію, пише CNN. Більш того, любов до ароматного напою пов'язали з більш низьким ризиком розвитку фібриляції передсердь, також відомої як миготлива аритмія.
У новому дослідженні, опублікованому в журналі JAMA Internal Medicine, команда кардіологів з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско проаналізувала споживання кави більш ніж 386 тисячами людей за 3 роки. Ці дані вчені порівняли з показниками аритмії. Зробивши поправку на вік, стать, расу, спосіб життя і захворювання, які самі по собі викликають прискорене серцебиття, дослідники дійшли приємних для кавоманів висновків.
Збільшення кількості регулярно споживаної кави для здорових людей було пов'язане з більш низьким ризиком аритмії, а кожна додаткова чашка кави вказувала на 3% зниження такого ризику. "Загальні заборони на кофеїн для зниження ризику аритмії, ймовірно, є необґрунтованими", - підсумували вчені.
Коментарі до роботи залишили професора Захарі Голдбергер і Родні А. Хейворд з Вісконсинського і Мічиганського університетів. "Результати підсилюють докази того, що кофеїн не є проаритмічним. Але їх не слід розглядати як доказ антиаритмічної дії кави, - попередили вони. - Медичні працівники можуть заспокоїти пацієнтів, що немає доказів того, що вживання кави збільшує ризик розвитку аритмії".
- Раніше вчені назвали напій, любов до якого може знизити ризик важкого COVID-19. Звичка пити його щодня виявилася дуже корисною.
- Жінка зібрала колекцію фаст-фуду, який не псується з часом, і її відео стало хітом у TikTok. Деякі з продуктів пролежали в шафі два роки.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.