Президент Південної Кореї Мун Чже Ін закликав своїх співвітчизників відмовитися від традиції поїдання собачого м'яса, пише AFP.
Щорічно в країні близько 1 млн собак забивають для вживання в їжу, і під час зустрічі з прем'єр-міністром Кім Бу Гьомом президент заявив, що "настав час серйозно розглянути питання про введення заборони на м'ясо собак".
У Мун Чже Іна з дружиною є кілька домашніх собак, одну з яких він врятував відразу після вступу на посаду у 2017 році.
У 2022 році в Південній Кореї відбудуться президентські вибори, і частина політиків в своїх програмах також обіцяє ввести заборону на вживання собачого м'яса. Інші кандидати, втім, наполягають, що це рішення має залишатися за народом.
Чинний закон передбачає захист домашніх тварин від жорстокого поводження, але сам по собі споживання собак не забороняє. При цьому опитування показують, що 78% південнокорейців підтримують введення заборони на продаж м'яса собак або котів.
Собаче м'ясо ніколи не було основною частиною корейської кухні, але його споживання сходить до I століття нашої ери. Починаючи з часів правління династії Сілла (57 р до н.е. - 935 р н.е.), буддизм був державною релігією в Кореї, і вживання в їжу м'яса було зведене до мінімуму. В епоху династії Корьо (918-1392 рр. н.е.) у країну ринули кідані - кочові монгольські племена, які і ввели практику вживання собачого м'яса.
За часів династії Чосон (1392-1910 рр. н.е.) кідані асимілювалися в корейське суспільство як найнижчий його клас. Вони працювали м'ясниками, і саме їм уряд доручив вирішити проблему здичавілих собак. У той час собаче м'ясо стало продуктом харчування для бідних, хоча деякі чиновники вже тоді хотіли заборонити його споживання.
Активісти в Південній Кореї закликають внести поправки в Закон про захист тварин для заборони забою собак і собачого м'яса, березень 2021 року.
У XIX столітті страви з собачого м'яса все ще користувалися популярністю. У 1816 році політик і вчений Чон Хак Ю написав вірш, який описує, чим займалися звичайні фермерські родини протягом кожного місяця року. В описі серпня у вірші розповідається про заміжню жінку, яка прийшла до своїх батьків з вареним собачим м'ясом, рисовими коржиками і рисовим вином. Книга "Донгуксесігі" (1849), написана корейським ученим Хон Сок-мо, містить рецепт босінтана - страви з вареного собачого м'яса, зеленої цибулі і червоного перцю чилі.
Собаче м'ясо часто вживають в їжу в літні місяці, його смажать, готують в супах або тушкованих стравах. Вважається, що це забезпечує гарне здоров'я за рахунок врівноваження "кі" - життєвої енергії тіла.
Сьогодні споживання м'яса собак в Південній Кореї швидко скорочується. У 2018 році Південна Корея закрила головну бійню собак в країні. Бійня знаходилася в місті Соннам, і зараз цей район перетворили на громадський парк.
Основна порода собак, яких вирощують на м'ясо, називається нуреонгі або хвангу. Також для вживання в їжу розводять лабрадорів, ретриверів, пуделів, хаскі і кокер-спанієлів, а серед забитих собак часто зустрічаються колишні домашні тварини. Організація Humane Society International з 2015 року співпрацює з собаківниками, щоб допомогти їм закрити ферми. Станом на серпень 2020 року HSI закрило 16 собачих ферм і врятувало більше 2000 собак.
За даними корейських захисників тварин (KARA), по всій країні діє близько 3000 ферм по вирощуванню собак на мясо. Більшість із них вбивають електричним струмом, оскільки інші практики порушують Закон про захист тварин 2007 року.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.