Вже котрий місяць кожен українець звикає до життя у новій реальності: хронічне відчуття внутрішньої безпорадності, звуки сирен, постійна невизначеність та відсутність контролю над власною безпекою. Тому зовсім не дивно, що звичайні, буденні колись речі та слова почали сприйматися по-іншому.
Дизайнер благодійної організації Future for Ukriane продемонстрував за допомогою ілюстрацій, як колись добре знайомі всім слова через війну набули зовсім іншого значення. Відповідні знімки опубліковані у Facebook.
"Війна змінила не тільки наш спосіб життя, а й мову. Звичні слова набули нового значення, а їхнє розуміння свідчить про наш спільний досвід та єдність. Ми точно знаємо, що мається на увазі попри всі "не все так однозначно", - говориться у публікації.
На картинках можна побачити, яке значення слово мало для українців ще у 2021-му році, і яке тепер має у 2022-му. Так, коли чуємо слово "тривога" думаємо не про психічний стан, а про повітряну тривогу, яка за останні кілька місяців стала для українців звичним явищем. Чи коли хтось каже "розтяжка", починаєш думати не про комплекс фізичних вправ, а про тоненький малопомітний дріт, при зачіпанні якого буде активований вибуховий пристрій.
Автор покзав також, як змінилося сприйняття таких слів, як "град", "смерч", "приліт", "орк", "ніколи знову", "чисте небо", "бавовна", "химера", "доброго вечора".
- Український художник влучно зобразив солдата "другої армії світу". Sadan Vague показав російського військового відповідно до його поведінки в нашій країні.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.