Після ракетних ударів росії по об'єктах критичної інфраструктури мільйони українців вже 4-й місяць живуть в умовах аварійних та планових відключень світла. У деяких будинках електрики немає цілодобово, але люди не впадають у відчай, влаштовують собі романтичні вечори при свічках, виготовляючи їх навіть з картоплі та інших підручних засобів, або ж користуються альтернативними варіантами для освітлення приміщень. Однак багато хто під час використання свічок припускаються помилок, внаслідок чого кіптява від них залишається на різних поверхнях. theLime ділиться різними методами, як її відмити.
Як видалити сажу від свічок з різних поверхонь?
Губка для сухого чищення (також відома як хімічна губка) – губки із латексної гуми
Це по суті гумові губки, для яких не потрібна вода. Беремо таку губку і протираємо стіну, рухаючись тільки вниз, щоб зібрати таким чином чорний нагар. Починаємо з однієї області, а потім просуваємось по всій стіні.
Губка та знежирюючий очищувач
Якщо перший спосіб не спрацював або вам необхідний дієвіший метод, беремо губку і знежирюючий очищувач, щоб позбутися забруднення. Використовуємо ту ж техніку, протираючи низхідними рухами, не розтираючи, не шкрябаючи і не використовуючи кругові рухи для очищення.
Оцет
Щоб впоратися з кіптявою, можна використовувати оцтову кислоту в чистому вигляді або розбавивши її з водою.
Медичний спирт
Ще один спосіб: змочуємо ватяний диск медичним спиртом і промокуємо сліди кіптяви від свічки.
Мило
В самому кінці необхідно змити залишки засобу для чищення зі стіни. Змішуємо мило з водою і за допомогою тканини або ганчірки змиваємо їх. Потім витираємо насухо чистим рушником.
Читайте також: Що робити, якщо свічка капнула на одяг: швидкі лайфхаки, щоб позбутися плями.
Що робити, щоб свічки не зіпсували стіни?
1. Перед використанням свічки завжди потрібно обрізати занадто довгий гніт. Довгі гноти можуть бути причиною нерівномірного горіння, кіптяви на стінах та інших поверхнях або мимовільного спалаху. Його завжди потрібно обрізати до довжини 0,5 см перед кожним запаленням свічки.
2. Якщо гніт збільшується під час горіння свічки, її негайно потрібно погасити і потім його обрізати. Позбавляємося від чорної кулі на кінці й знову запалюємо свічку.
3. У басейні розплаву не повинно бути різного сміття, яке може бути підхоплене полум'ям.
4. Щоб полум'я було максимально стабільним, свічки потрібно тримати якнайдалі від протягів, а також не бігати біля них, оскільки це порушить потік повітря і змусить полум'я мерехтіти.
5. Також слід не рухати свічку та не пересуватися із запаленою. Якщо ви бажаєте перемістити свічку, спочатку задуйте полум'я, а потім перемістіть її.
6. Бажано не ставити свічку близько до стін або інших легкозаймистих матеріалів, наприклад, штор. Сліди кіптяви на стінах, як правило, виникають через те, що людина поставила свічку занадто близько до стіни. Тримати свічку необхідно на відстані не менше 30-60 см від стіни, щоб запобігти неприємним наслідкам.
- Раніше ми розповіли про помилки у використанні свічок, яких часто припускаються.
- Читайте також на theLime про топ-5 лайфхаків, які допоможуть збільшити час горіння свічки.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.