RU  UA

Дізнатися

Російський серіал "Слово пацана" створювали як пропаганду перед виборами Путіна - ЗМІ

Росіяни активно працюють над просуванням подібних "творчих проектів"

Російський серіал "Слово пацана", який здобув популярність в Україні навіть попри повномасштабну війну, - частина передвиборчої кампанії Путіна. Цю та інші стрічки знімали спеціально як "контент" до перевиборів кремлівського диктатора.

Про це повідомляє "Медуза", посилаючись на внутрішні джерела адміністрації президента РФ. Відповідна нарада, присвячена переобранню президента РФ, пройшла ще навесні минулого року. На заході співробітникам адміністрації, федеральним чиновникам та політтехнологом показали презентацію, що мала назву "Творчий контент до виборів".

Читайте також: Скандал із серіалом "Білий лотос": МЗС України звернулося до HBO через співпрацю з актором-путіністом.

актори серіалу "Слово пацана"Фото: скриншот

Інформацію демонстрував голова управління громадських програм адміністрації Путіна Сергій Новіков, у чиєму відомстві зараз приймають головні рішення стосовно державної культурної політики країни-агресора. Презентацію Новіков підготовив спільно з головою Інституту розвитку інтернету Олексієм Гореславським. У період війни установа стала своєрідним розподільником чималих сум, які витрачені на виробництво стрічок, що мають пропагандистський характер.

Загалом під вибори 2024 року підготували кілька десятків так званих "творчих проектів". Підлеглі Новікова займалися просуванням цього матеріалу за допомогою блогерів та ЗМІ, а відомство Гореславського працювало над цифровою і зовнішньою рекламою, займалося маркетингом в цілому.

У презентації можна представлені назви фільмів та серіалів, які планують поширювати і просувати у зв'язку з майбутніми виборами. Там можна побачити проекти тематики СВО (війна проти України) та інші стрічки, які на перший погляд складно запідозрити у можливій пропаганді. У списку: "Холоп 2", драма про фігурне катання "Лід 3", мюзикл "Бременські музиканти", фільм-казка "За щучим велінням", серіал "Слово пацана". Ці та інші роботи мають на меті "забезпечити захист національних інтересів" і "свідчити про збереження культурної ідентичності традицій і суверенітету", як вказано у джерелі.

Читайте на тему: Просування культури ворога: Мінкульт висловився про популярність серіалу "Слово пацана" в Україні.

Фото: "Медуза"

Нагадаємо, "Слово пацана. Кров на асфальті" - російський кримінальний серіал 2023 року про молодіжні банди Казані кінця 1980-х років. Стрічка розповідає так звану про "дружбу, довіру, вуличне життя", сутички з поліцією та навіть вбивства. Головні герої, що мають прізвиськами "Єралаш", "Адідас", "Турбо", повертають глядачів у кримінальну та похмуру атмосферу часів СРСР. Стрічка стала популярною в Україні у період повномасштабної війни, до чого у тому числі були причетні популярні блогери.

Видання "Медуза" також намагалося взяти коментарі у людей, які працювали над створенням вищезазначених стрічок, проте ті говорити відмовилися. Тим часом наближені до знімальних груп, режисерів та продюсерів джерела зазначили, що "вперше чують" про те, що кінороботи можуть бути якось замішані у передвиборчій кампанії Путіна.

Цікаві новини для вас:

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Читайте також

Канал "СТБ" повідомив про рекордну кількість анкет після оголошення імені нового "Холостяка"

Создатели Холостяка сообщили о большом количестве анкет после того, как объявили имя нового героя Александра Терена Будько

"Суспільне" заперечило слова alyona alyona про штраф для української делегації на "Євробаченні-2024": що відомо

Суспільне Мовлення опровергло заявление alyona alyona о штрафе украинской делегации за футболки с призывами освободить военнопленных

Найбільша цінність мого життя: співачка Lama у День сім'ї показала романтичну світлину з коханим

В День семьи 2024 в Украине певица Lama показала фото со своим избранником Романом и высказалась о семейных ценностях