Лайм

Одного разу 15 банок хмільного врятували чоловікові життя, і це найкраща історія в Міжнародний день пива

Моторошний випадок зі щасливим кінцем вчить відповідальному споживанню алкоголю

Шкідливість алкоголю підтверджують сотні наукових досліджень, але іноді він може врятувати людині життя. У Міжнародний день пива theLime згадує історію, яка стала для її героя справжнім медичним дивом.

Фото: pixabay.com

У грудні 2019 року 48-річного Нгуен Ван Нхата без свідомості доставили в лікарню в'єтнамської провінції Куангчі. Лікарі виявили, що рівень метанолу - вкрай токсичного виду спирту - в його організмі в 1000 разів перевищує рекомендовану норму. У відділенні інтенсивної терапії чоловікові негайно влили три банки пива об'ємом близько літра. Протягом дня він отримав ще 12 банок пива - приблизно по одній в годину. Це уповільнило швидкість, з якою його печінка переробляла метанол, і лікарям вдалося врятувати йому життя.

Етанол і метанол - два види спирту, що мають схожі властивості, але різну структуру і токсичність. Алкогольні напої містять етанол, хоча пиво і вино можуть також містити невелику кількість метанолу - природного побічного продукту бродіння. Виробники спиртного використовують спеціальні технології, видаляючи метанол зі своєї продукції. Однак метанол часто міститься в контрафактному алкоголі, який щороку забирає тисячі життів в усьому світі. Також метанол є в бензині, антифризах, фарбах, розріджувачах, клеях, миючих засобах і фарбах.

Коли ми вживаємо алкогольні напої, фермент алкогольдегидрогеназа в печінці переробляє етанол в ацетальдегід, а потім розщеплює на воду і вуглекислий газ. Метанол метаболізується інакше, перетворюючись на високотоксичний формальдегід і мурашину кислоту. Ці речовини отруюють організм, можуть викликати сліпоту, розлад центральної нервової системи і смерть.

Етиловий спирт - визнаний антидот при отруєнні метанолом. Даючи в'єтнамцеві пиво, лікарі зупинили процес перетворення формальдегіду в мурашину кислоту, оскільки печінка завжди в першу чергу розщеплює саме етанол. У випадку з Нгуєн Ван Нхат це дало лікарям більше часу для проведення гемодіалізу і повного видалення алкоголю з його організму.

Найсоковитіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime, щоб нічого не пропустити.

Читайте також

Улюблені з дитинства "Каштани": рецепт печива з маминого записника

Фудблогерка Віта Лавренчук показала, як приготувати ніжне печиво Каштани на варених жовтках

Дубайський шоколад можна зробити вдома - модний десерт не за всі гроші світу

Фудблогерка показала рецепт, за яким можна приготувати супермодний дубайський шоколад вдома

Той самий "зелений салат", що підірвав TikTok: рецепт для післясвяткового розвантаження

Фудекспертка Світлана Левицька розповіла, як приготувати зелений салат Вітамінна бомба