Сезон фруктів і ягід в самому розпалі. І якщо ви вже вдосталь насолодилися вишнями і навіть встигли зробити з ними пиріжки, радимо закрити на зиму кілька баночок з вишнею у власному соку. theLime ділиться з вами простим рецептом і порадами.
Інгредієнти: вишня (1 кг), цукор (300 г).
Приготування:
Вишню миємо під проточною водою, потім видаляємо кісточки.
Порада: Якщо у вас немає спеціальної машинки для видалення кісточок, це можна зробити за допомогою порожньої пляшки (пластикової або скляної) і дерев'яних паличок для їжі. Для цього беремо одну ягоду і кладемо на горлечко пляшки, притримуючи рукою. Паличкою потрібно проткнути вишню - і кісточка падає в пляшку.
Промиваємо та стерилізуємо банки і кришки. Для вишневого соку найкраще брати невеликі банки по 0,5-1 л, щоб потім було зручно зберігати їх. Простерилізувати банки можна на водяній бані або в духовці. Кришки кидаємо в киплячу воду на 5-10 хвилин.
Порада: Чисті банки викладаємо шийкою вниз на велике деко для запікання догори дном, ставимо в холодну духовку. Включаємо духовку і стерилізуємо їх при температурі 120°С близько 20 хвилин.
Потім викладаємо в банки вишню без кісточок, пересипаємо цукром. Накриваємо кришками і залишаємо на 20-30 хвилин, щоб ягоди пустили сік.
Порада: Вишні можна залишити і на 8-12 годин, щоб ягоди добре пустили сік.
На дно широкої великої каструлі кладемо рушник, заливаємо воду і ставимо банки з вишнями, прикриті кришками (не закрученими). Зазначимо, що вода повинна не в повному обсязі покривати банки.
Чекаємо, поки вода в каструлі закипить, а потім стерилізуємо вишню 15-20 хвилин.
Порада: Якщо вишні малосочні, долийте трохи окропу, щоб він покрив всі ягоди.
Потім акуратно виймаємо банки і закриваємо (закочуємо) кришками. Перевертаємо догори дном, накриваємо пледом, ковдрою або рушником і чекаємо, поки вони охолонуть.
Потім прибираємо вишню у власному соку в прохолодне темне місце - наприклад, підвал або комору.
Порада: Вишню у власному соку можна закрити і разом з кісточками. Однак в цьому випадку заготовку потрібно використати якомога швидше. Справа в тому, що через 8-10 місяців після консервації речовина, що міститься в кісточках, починає перетворюватися на синильну кислоту - небезпечну отруту.
Ось і все - дістаємо взимку вишню у власному соку і насолоджуємося напоєм.
- Раніше ми розповіли, як закрити вдома натуральний малиновий джем.
- Читайте також на theLimе, як зварити вдома легкий компот із полуниці.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.