Червона риба на новорічному столі – одна з найпопулярніших закусок. Її використовують для приготування бутербродів, тарталеток, салатів, млинців та інших страв. Єдиним недоліком може бути висока ціна слабосоленого лосося, форелі чи сьомги. Вихід є: самостійно засоливши червону рибу, ви заощадите кошти та отримаєте корисну кулінарну навичку. Розповідаємо, як це зробити.
Читайте по темі: Як визначити, чи свіжа риба: 4 ознаки, на які варто звернути увагу.
В домашніх умовах можна солити будь-яку червону рибу - як свіжу, так і заморожену. Крім форелі, лосося та сьомги зверніть увагу на горбушу, кижуча, кету.
Для засолювання червоної риби потрібно зовсім небагато інгредієнтів. Як правило, це лише сама риба, цукор і сіль (на 500 г риби - 1 ст. ложка солі і 1 ч. ложка цукру). Іноді кулінари додають кріп та чорний перець, але такий пряний варіант подобається не всім та підходить не для кожної страви.
Читайте по темі: Як приготувати апетитний рулет із лаваша з червоною рибою: простий рецепт.
Приготування:
Перед засолюванням риби обробіть філе: відріжте зайвий жир, плавці, видаліть всі кісточки та плівки. Якщо філе велике, розріжте його навпіл чи розділіть на шматочки.
Промийте рибу в холодній проточній воді і промокніть серветками, щоб вона була сухою з усіх боків.
Цукор та сіль перемішайте до однорідності та натріть філе червоної риби. Також посипте цією сумішшю дно контейнера, в якому риба готуватиметься.
Покладіть філе в контейнер м'якоттю донизу. Закрийте його кришкою та приберіть в холодильник. Якщо вам подобається ніжна малосольна риба, приготування займе 2 доби. Для солонішого смаку тримати її під кришкою можна 4 дні.
Коли червона риба буде готова, злийте розсіл. Якщо вам потрібно зберегти її довше, полийте рибу оливковою олією.
- Раніше ми розповідали, як правильно засолити сало, щоб воно було м'яким та довго зберігалося.
- Дізнайтеся також, яку начинку покласти до тарталеток на Новий рік-2023.