Лайм

Експерти розкрили 5 секретів густого волосся після 50 років

Допоможе дотримання нескладних правил

З часом наше волосся рідшає, і іноді навіть може здаватися, що регулярний та правильний догляд не дають результатів. Експерти наголошують, що стоншення та випадіння волосся – абсолютно нормальне явище, однак це не означає, що не потрібно боротися з цією проблемою. Які прості кроки у догляді за волоссям допоможуть зберегти його густоту навіть після 50-ти років, досвідчені фахівці розповіли виданню BestLife.

Фото: Getty Images

Визначте причину, через яку волосся стає рідким

"Тонке ослаблене волосся може бути наслідком стресу, гормональних змін, прийому ліків, дефіциту вітамінів, хімічних процедур краси, надмірного впливу гарячих інструментів, а також надмірної обробки засобами для фарбування, - каже Паркер Плоткін, старший стиліст Julien Farel Restore Salón Palm Beach. - Найкраще - проконсультуватися зі своїм перукарем і лікарем, щоб визначити точну причину порідіння волосся після 50 років. Зазвичай вона може бути внутрішньою або зовнішньою".

Правильно визначивши причину, вам буде легше знайти рішення.

Читайте також: Експерт назвав три старомодних зачіски, яких варто уникати жінкам після 40 років.

Не економте на засобах

"Найбільш рекомендованими є ті, що містять кератин, біотин, колаген та інші поживні речовини, які разом сприяють здоровому росту волосся, - пояснює Харікіран Черукі, косметичний хірург, дерматолог і медичний керівник ClinicSpots. - Ці інгредієнти сприятимуть зміцненню пасм зсередини та збільшать об’єм, не завдаючи шкоди та не обтяжуючи волосся".

Окрім того, є й інші продукти для волосся, які лікар може призначити вам після огляду. За словами Плоткіна, це дутастерид, міноксидил, третиноїн, спіронолактон і кетоконазол. Після консультації та огляду експерт вирішить, що з цього вам потрібно чи не потрібно використовувати.

Фото: Getty Images

Правильно підберіть шампунь та кондиціонер

Після 50-ти років шкіра голови виробляє менше шкірного сала, що може зробити волосся більш сухим і жорстким. Тому це означає, що вам потрібно змінити засоби, якими ви користувались раніше.

"Важливо вибирати шампунь і кондиціонер, що спеціально розроблені для старіючого волосся, - каже Черукі. - Шампунь має бути достатньо м’яким, щоб не видаляти природні жири зі шкіри голови. Крім того, шукайте продукти, які містять живильні інгредієнти, такі як колаген і кератин, щоб допомогти зміцнити пасма".

Раціон має бути збалансованим

Від того, що ви їсте, не в останню чергу залежить і здоров’я вашого волосся. "В яйцях багато білка та біотину, які є важливими для здоров’я та розвитку волосся, - розповідає Анна Чакон, доктор медичних наук, сертифікований дерматолог. - Втрата волосся пов’язана з нестачею будь-якої з цих поживних речовин". Також фахівець радить їсти ягоди з високим вмістом антиоксидантів і вітамінів.

Окрім того, не забувайте про листову зелень і рибу. "Фолієва кислота, залізо та вітаміни А і С містяться в шпинаті в достатній кількості і мають вирішальне значення для розвитку волосся, - каже Чакон. - Омега-3 жирні кислоти, яких багато в жирній рибі, як-от скумбрія, лосось і оселедець, можуть сприяти росту та густоті волосся".

Фото: Getty Images

Читайте на тему: Як пофарбувати волосся у новому році: топ-3 тренди-2023.

Удосконаліть щоденний догляд

Черукі радить почати зі стрижки кожні шість-вісім тижнів, щоб запобігти появі посічених кінчиків і випадінню. Також до щоденних процедур ви можете додати масаж шкіри голови – це покращить кровообіг і стимулює ріст волосся.

Процес укладання волосся також бажано змінити: "Уникайте надмірної термічної обробки волосся, щоб запобігти пошкодженню та ламкості, - каже Черукі. - Використовуйте вологий гребінець із широкими зубчиками – він буде м’якшим до пасм і мінімізує ламкість".

Спіть на шовковій наволочці, щоб уникнути тертя під час сну.

Дотримання цих простих порад дозволить зберегти ваше волосся сильним і здоровим, а отже, густішим і об’ємнішим.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основи для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Новини партнерів

Читайте також

12 страв на Святвечір: добірка простих і смачних рецептів

Розповідаємо, які 12 традиційних українських страв треба приготувати на Святвечір - прості рецепти

Геніальний лайфхак допоможе зібрати дрібні предмети за хвилину

Експерт з прибирання показала лайфхак зі шкарпеткою, який допоможе зібрати дрібні предмети з підлоги

Часниковий хліб, на запах якого прибіжать сусіди: простий рецепт до вечері

Фудблогерка розповіла, як приготувати ніжний і ароматний часниковий хліб з сиром і травами