Консервація салатів на зиму забезпечує людей смачною їжею довгого зберігання, а також скорочує час на приготування страв. Традиційно великою популярністю користуються заготівлі з грибами, і цього разу ми підібрали для вас два рецепти грибної ікри, яку роблять з додаванням різних овочів.
Читайте також: Салат на зиму, який ще довго не набридне: рецепт пікантного перцю по-корейськи.
Ікра з варених опеньків
Інгредієнти: 1 кг варених опеньків, 250 г цибулі, 200 г соняшникової олії, 1 ч. ложка солі, 0,5 ч. ложки меленого перцю, 125 г томатного соусу.
Приготування:
Опеньки добре миємо, перекладаємо в миску і заливаємо підсоленою водою (на 3 л води – 1 ст. ложка солі). Залишаємо на кілька годин, щоб гриби повністю очистилися.
Перекладаємо гриби шумівкою в каструлю, де вони варяться. Заливаємо водою, солимо і додаємо лимонну кислоту (на 3 л води - 150 г солі та 3 г лимонної кислоти). Вода має повністю покривати гриби. Варимо доти, доки вони не осядуть на дні каструлі. Потім гриби промиваємо під проточною водою в друшляку.
Читайте також: Як готують грибну юшку в Карпатах: гуцульський рецепт, який варто спробувати.
Цибулю подрібнюємо, обсмажуємо до прозорості на олії. Гриби подрібнюємо в м'ясорубці, перекладаємо їх до цибулі, додаємо томатний соус, сіль та мелений перець. Перемішуємо і тушкуємо протягом 30 хвилин.
Часник натираємо на тертці, додаємо до грибів, перемішуємо. Залишаємо на кілька хвилин, після чого вливаємо оцет.
Перекладаємо грибну ікру в банки, накриваємо кришками та стерилізуємо. На стерилізацію 500 мл банок потрібно близько 1 години. Щільно закриваємо, охолоджуємо і прибираємо на зберігання.
Грибна ікра з печериць
Інгредієнти: 500 г печериць, половина баклажана, половина кабачка, 1 цибулина, 1 морква, 3 зубчики часнику, 2 ст. ложки томатної пасти, 1 ч. ложка солі, 1 ст. ложка цукру, 0,5 ч. ложки чорного меленого перцю.
Приготування:
Баклажан і кабачок нарізаємо кружальцями, цибулю шаткуємо, моркву тремо на тертці, часник пропускаємо через прес.
Цибулю обсмажуємо на сковороді до прозорості, додаємо до неї інші овочі та гриби. Тушкуємо до готовності.
Готові овочі подрібнюємо в блендері або пропускаємо через м'ясорубку, приправляємо сіллю та перцем, відправляємо на сковороду та тушкуємо з томатним соусом і часником ще кілька хвилин.
У чисті банки розкладаємо грибну ікру, прикриваємо кришками та стерилізуємо. Потім банки потрібно закатати, охолодити та прибрати на зберігання у прохолодне місце.
Раніше ми розповідали, як готувати варення з гіркого перцю: цей рецепт набирає популярності.