Будь-який вид кімнатної рослини потребує правильного та якісного догляду, в інакшому випадку з’являється висока ймовірність виникнення небажаних наслідків. Так, раніше ми писали про те, як доглядати за кімнатною пальмою, а цього разу поділимося, як врятувати від загибелі грошове дерево (інша назва квітки – красула).
Читайте на тему: Чи можна тримати папороть вдома: міфи і факти про популярну рослину.
грошове дерево
Основні проблеми, які можуть виникнути
Листя стає млявим
Така проблема може з’явитися з кількох причин. Перша - неправильний полив. Надлишок або нестача вологи не дає змогу рослині правильно розвиватися, тому потрібно змінити графік поливу та переконатися в правильності рівня дренажу у горщику.
Інша причина - коренева гниль. У такому випадку потрібно детально оглянути кореневу систему і обробити пошкоджені ділянки. Якщо врятувати коріння вже неможливо, спробуйте переукорінити красулу або зняти з неї живці для розмноження. Так само можна повністю замінити ґрунт, оскільки причина може також ховатися і у ньому.
Аби уникнути повторення цієї ситуації, слідкуйте за тим, щоб грошове дерево не отримувало надто багато води.
Довгі та тонкі пагони
Така проблема може з'явитися внаслідок неправильної зимівлі і через недостатню кількістю освітлення - тоді пагони починають тягнутися до світла, від чого стають тоншими та втрачають гарний вигляд. Так може відбуватися і у разі, коли полив взимку та влітку був однаковий, і рослина замість того, аби перепочити, продовжує витягуватися та рости.
Слідкуйте за тим, щоб полив змінювався відповідно до сезону. Взимку це має бути полив не більше 1-2 разів на місяць. Також не слід провокувати рослину до зросту за допомогою підгодівлі, адже будь-які добрива рекомендується використовувати в період активного росту - тобто з весни до осені, і не частіше 1 разу на місяць.
В літній період грошове дерево можна сміливо залишати на свіжому повітрі, наприклад, винесіть горщик в сад чи лоджію, оберіть ділянку, яка добре освітлюється, проте, подбайте, щоб прямі сонячні промені не обпалили квітку.
Читайте також: Як використовувати часникову воду для підживлення і профілактики хвороб кімнатних рослин.
інша назва рослини - красула
Листя змінює колір або починає опадати
Це може вказувати на наявність грибкових хвороб у рослини, основна причина яких - неправильний полив. Листя починає опадати у випадку, коли ви використовуєте холодну воду з-під крана. Поливати красулу варто лише відстояною водою кімнатної температури. Надлишок добрив також може бути причиною опадання листя - таке зазвичай може бути в зимовий період, коли режим відпочинку рослини неправильний.
Крім того, зміна кольору листя може вказувати на недостатню кількість освітлення чи, навпаки, надто прямі промені сонця, що обпалюють його. В такому випадку просто перенесіть рослину в інше, більш підходяще місце.
- Також раніше експерти феншуй назвали найкращі кімнатні рослини для залучення щастя і удачі.
Цікаві новини для вас:
- Рослини з довгим періодом росту, які рекомендують сіяти на розсаду вже у січні.
- Чим підживити герань, щоб вона пишно і рясно зацвіла: два способи.
- Чому не росте "доларове дерево": грубі помилки в догляді за заміокулькасом.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLimeі дізнавайтеся про них швидше.