Лайм

Як зберігати горіхи, щоб вони довше були свіжими: важливі правила

Поради для тих, хто хоче зберегти горіховий врожай

Ми цінуємо горіхи за їхній насичений смак і користь для здоров’я, адже це справжній скарб, який дозволяє побалувати себе смачною закускою, багатою омега-3 і клітковиною. Однак щоб отримати всі переваги, важливо зберігати їх правильно.

Експерти порталу Sante+ розповіли, де і як краще зберігати горіхи, щоб вони якомога довше залишалися хрумкими та смачними.

Читайте також: Сушений, заморожений і консервований: як зберігати часник, щоб завжди був свіжий.

Горіхи - це продукт, який може швидко зіпсуватися, якщо їх зберігати неправильно: високий вміст жиру робить їх чутливими до тепла та вологості, що прискорює їх псування. Однак є ідеальне рішення - зберігайте їх у прохолодному, сухому місці далі від світла.

Як зберігати волоські горіхи в шкаралупі

Горіхи в шкаралупі зберігаються краще, ніж очищені, завдяки своїй захисній оболонці. Саме вона допомагає ядру горіха протистояти негативним факторам для зберігання - повітрю, світлу та вологості, і зберігає їхні смакові та поживні якості при кімнатній температурі.

Шкаралупа захищає горіхи від окислення і робить їх менш чутливими до впливу повітря, на відміну від очищених горіхів, які без шкаралупи швидше окислюються при контакті з киснем, що скорочує їх свіжість.

Ідеальним місцем для зберігання горіхів у шкаралупі буде сухе, прохолодне та темне приміщення. Помістіть горіхи у герметичний контейнер або бавовняний мішок, який зберігайте в шафі чи на полицях комори якомога далі від джерел світла, вологості та тепла.

Як зберігати очищені горіхи

Очищені горіхи найкраще зберігати у герметичному контейнері. Це захистить ядра від повітря та вологи і вбереже їх від передчасного згіркнення.

Порада: додайте в банку чи контейнер з горіхами лавровий лист. Цей інгредієнт діє не тільки як чудовий природний засіб від комах, але й як ефективний засіб проти цвілі. Банку з горіхами поставте далі від тепла, світла та вологи, щоб зберегти смак горіхів.

Якщо залишити очищені горіхи при кімнатній температурі на відкритому повітрі вони швидко піддадуться впливу кисню, який прискорює окислення ненасичених жирних кислот – ліпідів, які особливо чутливі до тепла.

В результаті смак горіхів і їхні поживні якості будуть поступове погіршуватися, що зробить споживання таких горіхів недоцільним.

Читайте також: Як зберегти хліб свіжим надовго: корисні лайфхаки.

Зберігання в холодильнику

Зберігання горіхів у холодильнику допоможе сповільнити окислення ліпідів, що є заклятим ворогом свіжості. Цей простий запобіжний захід дозволяє зберегти їх справжній смак і поживні якості набагато довше.

Для цього просто помістіть очищені або мелені горіхи в герметичний контейнер або пакет для заморожування, щоб вони не вбирали запахи інших продуктів.

Покладіть горіхи в герметичний контейнер і поставте подалі від пахучих продуктів, таких як часник і цибуля, щоб зберегти їхній смак.

Зберігання в морозилці

Чи можна заморожувати горіхи? Так! Морозильна камера стане вашим найкращим союзником у збереженні свіжості горіхів. Інтенсивний холод значно уповільнює окислення жирів, що містяться в горіхах, що гарантує їх свіжість і збереження смаку до року.

Просто покладіть горіхи у герметичний пакет для морозилки, і ви зможете насолоджуватися їхньою свіжістю та хрускотом протягом кількох місяців. Для оптимального зберігання зберігайте горіхи в холодильнику при температурі від 2°C до 5°C до 6 місяців або до 12 місяців у морозильній камері при -18°C .

Порада: розморожувати горіхи не потрібно! Заморожені горіхи готові до безпосереднього використання, чи то для салату, чи до печива чи задля додання текстури домашнім кексам.

Читайте також: Як заморожувати яблука на зиму - три перевірені способи.

Як перевірити свіжість горіхів

Ось 5 підказок, які допоможуть вам перевірити, чи цей горіх все ще корисний для споживання.

Смак: окислений горіх має гіркуватий смак, краще його не споживати.

Запах: запах є важливою підказкою. Свіжий волоський горіх має тонкий горіховий аромат. З іншого боку, якщо від нього виходить яскраво виражений запах згірклої олії, краще його відразу викинути до смітника.

Зміна кольору: Ваші горіхи змінили колір зі світлого на темно-коричневий ? Це свідчить про те, що вони вже не придатні до споживання. Ця зміна кольору може бути наслідком окислення, тож якщо ви сумніваєтеся, краще уникати їх. вживання.

Консистенція: горіх повинен бути твердим. Якщо він стає м'яким, кашоподібним або зморщеним, це явна ознака псування.

Наявність цвілі: будь-які сліди цвілі, нитки або підозрілі плями вказують на те, що горіхи більше не їстівні.

Скільки зберігаються горіхи

Цілі горіхи в шкаралупі можна легко зберігати кілька місяців, якщо помістити їх у прохолодне та сухе місце. У холодильнику горіхи зберігаються до трьох місяців, що є ідеальним способом збереження їх свіжості.

Ви віддаєте перевагу заморожувати їх? Це хороший засіб збереження. Вони будуть ідеальними до року.

  • Раніше ми розповідали, як заморозити моркву на зиму.
  • Читайте також на theLime, як швидко висушити випрану білизну, якщо на вулиці дощ, а батареї не гріють.
  • Цікаві новини для вас:

    1. Як правильно заморожувати перець на зиму - перевірені способи.
    2. Як розморозити м'ясо з 5 хвилин: хитрий лайфхак.
    3. Як зробити засіб для очищення духовки своїми руками.

    Новини партнерів

    Читайте також

    Рибний пиріг з тіста філо за пів години - рецепт Джеймі Олівера

    Британський шеф-кухар Джеймі Олівер показав, як він готує рибний пиріг з тіста філо за 28 хвилин

    Тренуємо увагу: знайдіть 5 відмінностей на осінній картинці

    Головоломки тренують мозок і увагу - знайдіть 5 відмінностей на осінній картинці

    Польський яблучний пиріг під меренговою "хмаринкою" - рецепт неймовірно ніжної випічки

    Фудекспертка Світлана Левицька розповіла, як приготувати яблучний пиріг по-польськи під меренгою