У холодну пору року поява конденсату на вікнах та інших поверхнях може стати справжньою проблемою. Надлишок вологи в приміщенні з часом призводить до появи цвілі на укосах, стінах, шпалерах і навіть м'яких меблях.
Конденсат на вікнах вказує на проблеми в теплоізоляції, а високий рівень вологості може бути викликаний недоліками в будівництві, системі вентиляції, неправильною установкою склопакетів. На жаль, конденсат не зникне сам собою, і ми не завжди можемо влаштувати ремонт, щоб усунути його першопричину. Однак є способи зменшити вологість у квартирі. Про це розповіли експерти ресурсу Ecohome.
Читайте також: Чим протирати вікна, щоб вони не потіли: 4 ефективні засоби.
Обмежте час купання
Довгий гарячий душ виділяє величезну кількість вологи у повітря. Щоб зменшити це джерело вологості, заощадити електроенергію та воду, намагайтеся підтримувати розумну температуру та інтервал часу. Купайтеся не довше 15-20 хвилин, включайте витяжку у ванній кімнаті. Якщо підлога у ванній не закладена плиткою, використовуйте килимок пристойного розміру, щоб покриття не просочувалося вологою. Вологі килимки відразу ж сушіть.
Правильно готуйте їжу
Кухня є другим за величиною джерелом вологості у будинку. Під час приготування їжі обов'язково використовуйте кришки для каструль, щоб зменшити вологість від кипіння води. Крім того, це прискорить процес приготування їжі. Користуйтеся витяжкою під час готування страви та деякий час після нього.
Закривайте двері на кухню та у ванну
Оскільки ванні кімнати та кухні є головними винуватцями утворення конденсату, тримайте двері зачиненими, коли купаєтеся або готуєте їжу. Так волога не потраплятиме в холодніші приміщення, де при зіткненні з холодною поверхнею може утворюватися конденсат.
Читайте також: Як прибрати запах вогкості в квартирі: топ-5 простих і доступних способів.
Сушіть білизну на вулиці
Намагайтеся не сушити білизну на стійці, коли надворі холодно. Краще вивісити її надвір або балкон у хорошу погоду. Це не тільки зменшить вологість, але й позбавить вас необхідності дихати хімічними ароматами пральних порошків і кондиціонерів.
Правильно обирайте кімнатні рослини
Наявність таких рослин, як монстера, фікус Бенджаміна, пальма арека та бамбукова пальма, лише посилить проблеми з вологістю. Вибирайте такі рослини, як спатифілум, орхідеї, бостонська папороть, тиландсія, кактус та англійський плющ. Вони мають допомогти знизити вологість та покращити якість повітря в приміщенні.
Перевірте, чи немає витоків води
Усі труби, що подають воду в будинок, слід перевірити на предмет витоку, а будь-які витоки потрібно негайно усунути. Усю надмірну вологість у будинку найкраще видаляти біля джерела, тому також перевірте жолоби і водостічні труби на наявність ознак протікання.
Читайте також: Топ-5 засобів, щоб відмити цвіль на укосах та підвіконні.
Перевірте віконні рами
Найкращий спосіб запобігти появі конденсату на вікнах – усунути пошкодження герметика навколо віконної рами. Крім того, постарайтеся якнайчастіше протирати вікна та підвіконня, щоб не допустити потрапляння зайвої вологи в повітря. Часто відкривайте вікна у теплішу погоду, щоб забезпечити циркуляцію повітря.
Використовуйте силіконовий скребок
Після прийняття душу варто пройтися силіконовим скребком для ванної по всім поверхням. Застосовуйте його на плитці, душовій кабіні, дзеркалі. Цей простий інструмент сприяє стіканню води, а не її випаровуванню.
Раніше експерт із клінінгу поділилася лайфхаком проти конденсату на вікнах.