Червона помада - така ж вічна класика як маленька чорна сукня або французький манікюр. Червоний колір на губах у багатьох асоціюється із жіночністю та сексуальністю, але мало хто знає, що за часів Другої світової війни червона помада була символом супротиву, свободи та перемоги.
Читайте також: Розкриває секрет особистості: колір губної помади говорить про характер жінки.
Історія червоної помади
Адольф Гітлер був проти косметики і навіть намагався її заборонити. Найбільше лідер нацистів ненавидів червону помаду й не дозволяв жінкам наносити її. Тому країни-союзники запустили кампанію, яка заохочувала жінок фарбувати губи у червоний колір. Так червона помада стала символом протесту проти німецької окупації та символом патріотизму і перемоги.
Важливу роль у просуванні червоної помади як невід'ємного елемента боротьби з нацизмом зіграла підтримка британського уряду, зокрема прем'єра Вінстона Черчілля.
Чиновники запустили кампанію "Краса - твій обов'язок", "Губна помада - ваша зброя, а ви солдати тилу", "Покажи своє найкраще обличчя". Сьогодні такі слогани здаються сексистськими і, напевно, викликали б протест, але на той час це була одна з найуспішніших воєнних акцій.
Меседж кампанії був близьким і зрозумілим жінкам, тому червона помада швидко стала символом воєнного гламуру та способом підняття патріотичного духу.
Позицію уряду підтримали й косметичні бренди. На полицях магазинів стали з'являтися відтінки червоного з такими назвами, як "Червоний Союзних Військ", "Переможний Червоний", "Зброя Домашнього Фронту" або "Полковий Червоний".
Читайте також: Походження назви печива "Марія" здивує багатьох: до чого тут Російська імперія.
А у 1941-му червона помада стала обов'язковою для жінок, які служили в армії США. Американський уряд звернувся до Елізабет Арден, засновниці косметичної компанії Elizabeth Arden Inc, із проханням створити регламентований відтінок червоного для жінок-військових. Так з'явився відтінок Montezuma Red, який ідеально поєднувався з червоним окантуванням їхньої форми.
Після Другої світової червона помада не втратила своєї популярності. Сьогодні жінки зі всіх куточків світу продовжують наносити на губи відтінки червоного.
Дізнайтеся також, навіщо на джинсах роблять маленькі кишені. Вперше вони з'явилися у 1873 році.