Завдяки архівним світлинам можна побачити, як виглядав Київ у 1960-х роках під час масової відбудови, а також уявили, якою була вулиця Почайнинська у 70-х роках минулого століття.
Про це розповіли у Facebook-спільноті "Клуб Корінного Киянина".
Так, одна з найстаріших вулиць Києва раніше мала назву Почаївська. Вона мала особливий ландшафт – вулички були вузькими і звивистими. Після подільської пожежі 1811 року вулиця була перепланована згідно з проєктом архітектора Вільяма Гесте. Траса вулиці була знову визначена з урахуванням розташування композиційних об'єктів післяпожежної забудови, до яких входили Іллінська церква, церква Миколи Набережного та церква Введення Пресвятої Богородиці.
Читайте також: Як Червона армія підривала Хрещатик в 1941-му: фото з приватних архівів
Сучасна назва вулиці з'явилася середини XX століття, вона походить від назви річки Почайна, правої притоки Дніпра. У гирлі цієї річки розташовувався порт (або Притика) на торговельному шляху "з варяг у греки". Припускається, що вулиця прокладена на території колишнього річища Почайни.
Важливо зазначити, що до початку 1970-х років в офіційних документах та на міських картах використовувалися обидві назви вулиці - як стара, так і нова.
Раніше ми показували, як виглядала церква Пирогоща до і після знищення більшовиками.
- Вас може зацікавити:
Київський метрополітен міг стати першим: в мережі згадали цікаві факти
До Києва прийшла електрифікація: як змінилася столична залізниця у 1950-1960-х роках, архівні світлини
Зараз на цьому місці елітний район: як виглядала Воздвиженка у 1970-80 роках