Український письменник Юрій Винничук поділився власним обуренням щодо роботи Укрзалізниці.
У дописі на своїй сторінці у Facebook він розповів про абсурдну ситуацію, яка трапилася з ним під час спроби купити квиток на потяг до Перемишля.
"Наша залізниця, яка постійно нарікає на брак коштів, не перестає дивувати. Я вже навіть не пробую шукати квитки на ранкові потяги до Перемишля, бо це марна справа. Їх ніколи нема. А місця є. Тому плачу провідниці, - пише Винничук. - Зараз тут прилетить якийсь залізничник і заволає, що саме через таких несвідомих пасажирів наша залізниця потерпає. Ні, потерпає вона через свою дурість, через свій неймовірно роздутий штат, хоч квитки наші дорожчі за польські".
Вирішив перерахувати деякі, на його думку, переваги польської залізниці, пригадавши історію, як намагався придбати квитки за 10 хв до відправлення потяга до Перемишля:
"Йду чемно до каси. І що чую?
– За 10 хв до відправки квитки не продаються.
Ну, це не шизуха?
У Польщі я брав квитки і за 5, і за 2 хв до відправки. А позаминулого тижня взагалі ПІСЛЯ відправки. Як таке можливо? А просто потяг запізнювався.
І ще там можна купити квитки в контролера. А ще там квитки дійсні протягом кількох годин.
А ще в Польщі для «сеньйорів» діють шалені знижки. А ще, коли їдеш із сім'єю, теж знижки. А одного разу пан, який продавав квитки в Перемишлі, побачивши мене з малим, запитав:
– Czy pana synek uczy się języka polskiego (Ваш син вивчає польську мову? - "Апостроф")?
– Oczywiście (Звісно - "Апостроф").
Я не збрехав, бо син справді вчив англійську і польську. І той зробив ще якусь знижку".
У підсумку, не маючи змоги купити квиток, письменник звернувся до провідниці, яка впустила його у вагон:
"Так от, того разу, коли мені не продали квитка в касі, я теж пішов до провідниці. Вона завела мене у вагон в останнє купе. Там не було нікого. Я їхав сам! Міг лежати, міг сидіти, міг канапку жвакуляти. Ціле купе вільне! А сайт залізниці мені показував, що квитків нема. А, якби вдалося купити квиток, то мусив би їхати в компанії базарних рускіх баб".
Читайте також в "Апострофі", як Юрій Винничук звернув увагу на прикру помилку у некролозі Валерія Шевчука.