Американський бізнесмен Ілон Маск розкритикував масштабний "великий та прекрасний" законопроєкт США про витрати на тлі того, що Сенат США підтримав податковий законопроєкт Трампа в ключовому голосуванні.
Про це пише NBC News.
"Маск у суботу (28 червня - ред.) розпочав серію атак проти законопроєкту про величезні витрати, який фінансуватиме значну частину програми президента Дональда Трампа, поновивши свою критику, оскільки сенатори-республіканці поспішають ухвалити пакет, який отримав назву «великий, прекрасний законопроєкт», щоб встигнути до 4 липня, терміну, встановленого Трампом", – йдеться в матеріалі.
У одному зі своїх дописів в X Маск написав:
"Останній проєкт законопроєкту Сенату знищить мільйони робочих місць в Америці та завдасть величезної стратегічної шкоди нашій країні... Абсолютно божевільне і руйнівне. Це роздача грошей галузям минулого, що завдає серйозної шкоди галузям майбутнього".
Мільярдер і колишній радник Трампа поширив опитування, яке свідчить, що "великий, прекрасний законопроєкт" є політично непопулярним через його бюджетні наслідки, що підтверджено кількома окремими опитуваннями цього місяця, пише NBC News.
"Опитування показують, що цей законопроєкт — політичне самогубство для Республіканської партії", – написав Маск в X.
Нагадаємо, американський бізнесмен давно критикує "великий, прекрасний законопроєкт" Трампа, не погоджуючись із його очікуваним впливом на державний дефіцит і стверджуючи, що він нівелює економію бюджету, досягнуту Міністерством ефективності уряду, очолити яке Трамп призначив його на початку цього року.
Він підтвердив цю думку в суботу у кількох дописах на своїй платформі X, зокрема в одному з них назвав очікуваний вплив законопроєкту на дефіцит "швидким шляхом Америки до боргового рабства".
Додамо, у суботу, 28 червня, Сенат США проголосував за початок дебатів щодо масштабного податкового законопроєкту Трампа – він передбачає скорочення податків на суму 4,5 трильйона доларів. Законопроєкт пройшов тестове голосування з мінімальною перевагою — 51 голос "за", 49 "проти".
Також "Апостроф" розповідав, як Білий дім рекомендував припинити фінансування США майже двох десятків програм, які займаються розслідуванням воєнних злочинів та забезпеченням відповідальності за них у різних країнах світу — в М’янмі, Сирії та, зокрема, розслідування ймовірних злочинів Росії в Україні.