Міністерство внутрішніх справ України заявило, що у справі про можливу підготовку замаху на мера Дніпра Бориса Філатова не виявлено ознак загрози його життю. МВС спростувало публічні заяви Філатова, наголосивши на відсутності підстав для таких тверджень.
Про це повідомляє пресслужба МВС України.
Згідно з офіційною позицією Міністерства, використання тем, пов’язаних із безпекою громадян, "для створення маніпуляцій, провокацій та використання у власних політичних цілях" є неприпустимим.
У повідомленні наголошується, що:
- на момент першого брифінгу щодо затримання підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон у липні 2024 року ім’я Філатова не фігурувало в матеріалах кримінального провадження;
- підозрюваний збирав інформацію лише про окремих публічних осіб, зокрема — про згаданого під час брифінгу народного депутата;
- встановлення факту введення підозрюваним прізвища Філатова у пошукові системи відбулося пізніше, під час поглибленого аналізу цифрових слідів.
"У результаті всебічного опрацювання отриманої інформації, слідство Національної поліції не виявило жодних ознак підготовки до вчинення злочинів відносно зазначеної особи", — йдеться у заяві.
Також МВС зазначає, що "відсутні будь-які матеріали, які б свідчили про реальну загрозу його життю чи здоров’ю".
Міністерство підкреслило, що Національна поліція діє виключно у правовому полі, спираючись на факти, встановлені в межах досудового розслідування.
У відомстві закликали політиків утриматись від поширення суб’єктивних оцінок, які можуть дезінформувати суспільство та "створювати ілюзію 'подвійних стандартів', яких насправді не існує".
"Єдиний стандарт, на який опирається слідство Національної поліції, — це Закон", — заявили в МВС.
У відомстві додали, що залишаються відкритими до комунікації, але "категорично засуджують спроби тиску на слідство або маніпулювання громадською думкою з використанням безпекових питань".
В контексті цього нагадаємо, що мер Дніпра Філатов 1 липня в Telegram повідомив, що вдруге звернувся до міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка із публічним запитом щодо "розстрільного списку" Зінченка (підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон). За його словами, правоохоронці не повідомили його, попри наявність досьє на нього у цього фігуранта.
"Я просив пояснити, чому оперативні підрозділи та слідчі МВС протягом тривалого часу замовчували факт існування цього, так би мовити, "розстрільного списку", – написав Філатов.
Також "Апостроф" розповідав, що Голосіївський районний суд Києва переніс розгляд справи нардепа Олександра Дубінського щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон України через відсутність його захисників.