Призупинення постачання військової допомоги Україні було одностороннім кроком міністра оборони Сполучених Штатів Піта Гегсета.
Про це йдеться у матеріалі NBC, що посилається на джерела.
Так, за словами трьох помічників Конгресу та колишнього чиновника США, знайомого з цим питанням, це був третій випадок, коли керівник Пентагону самостійно зупиняв постачання військової допомоги Україні. У двох попередніх випадках, у лютому та травні, його дії були скасовані через кілька днів.
При цьому високопоставлений чиновник Пентагону, заступник міністра оборони з питань політики Елбрідж Колбі підтримав відповідні кроки. Колбі давно виступає за скорочення участі США в Україні та переміщення зброї та ресурсів до Тихоокеанського регіону для протидії Китаю.
За словами помічників Конгресу, законодавці від обох партій були розчаровані тим, що їх не повідомили заздалегідь, і перевіряли, чи порушує затримка постачання законодавство, яке зобов'язує надавати допомогу Україні в галузі безпеки. Ці законодавці та деякі європейські союзники намагалися визначити, чому саме Пентагон наказав про призупинення, і наполегливо намагалися скасувати його.
Білий дім захистив це рішення, заявивши, що воно відбулося після поточного перегляду Міністерством оборони допомоги США союзникам і партнерам за кордоном, який розпочався минулого місяця.
Перегляд розпочався після того, як Гегсет опублікував меморандум, який наказував Об'єднаному штабу Пентагону переглянути запаси всіх боєприпасів. За словами трьох чиновників, знайомих з цим питанням, оцінка виявила, що деякі запаси високоточних боєприпасів перебували на нижчих рівнях, але ще не перевищували критичних мінімумів.
Об'єднаний штаб дійшов висновку, що надання подальшої допомоги Україні не знизить запаси США нижче необхідного порогу, необхідного для забезпечення військової готовності, повідомили чиновники.
"Цього тижня Міністерство оборони затримало постачання американської зброї для України, стверджуючи, що чиновники стурбовані низькими запасами. Але аналіз, проведений високопоставленими військовими офіцерами, показав, що пакет допомоги не загрожує власним постачанням боєприпасів американським військовим, за словами трьох американських чиновників", — йдеться у матеріалі.
Речник Пентагону Шон Парнелл назвав оцінку "переглядом можливостей"
"Ми не можемо дати зброю всім у всьому світі. Частина нашої роботи полягає в тому, щоб надати президенту систему, яку він зможе використовувати для оцінки кількості боєприпасів, що у нас є, туди, куди ми їх відправляємо. І цей процес перегляду відбувається прямо зараз", — сказав Парнелл.
Як повідомляв "Апостроф", президент США Дональд Трамп заявив, що постачання допомоги Україні не припинялося.