Низка недобросовісних європейських компаній нібито намагається вкрасти українські безпілотні технології. Також європейські «бізнесмени» фальсифікують проведення бойових випробувань власної продукції - через що уряди країн Європи купують фактично неперевірене обладнання. Про це повідомляє The Telegraph.
Видання поспілкувалося з Романом Княженком, головним виконавчим директором української компанії Skyeton. Це відомий український виробник, дрони якого використовує майже вся українська армія.
Серед іншого асортименту безпілотників Skyeton випускає системи Raybird. На рахунку Raybird - щонайменше 350 тисяч годин бойових польотів.
Княженко заявив, що деякі західні оборонні компанії - він не став наводити їхні назви - відвідували його компанію з нібито пропозиціями співпраці. Однак насправді представники цих фірм під виглядом переговорів намагалися вкрасти технології.
"Багато європейських виробників дронів виконують фантастичну роботу, і ми співпрацюємо з багатьма з них. Але інші багато обіцяють, щоб просто більше поговорити з вами, дізнатися, які у вас є секрети, а потім зникають. Ці нечесні компанії намагаються розвідати, як ми працюємо, які рішення в нас є, що працює на полі бою", - стверджує він.
Княженко додав, що інші західні компанії фальсифікують бойові випробування дронів. Однак у реальності дрони здійснюють пару коротких польотів за тисячу кілометрів від фронту. А європейські уряди в підсумку інвестують мільярди в системи, які не працюватимуть.
"Вони (компанії - ред.) роблять чудові презентації про те, як вони працюють в Україні. Але насправді вони здійснили лише кілька польотів у Львові", - сказав він.
Ба більше, Княженко зазначив, що інколи намагаються вкрасти не тільки технічні дані щодо безпілотників. Особливо «геніальні» компанії крадуть навіть презентації.
"Іноді я відкриваю презентації інших літальних апаратів з Європи і бачу буквально свої власні слова, без жодних змін. Велика проблема після цього полягає в тому, що мільярди доларів ідуть компаніям, які досі не мають жодного уявлення, що вони роблять", - зазначив він.
Таким чином, країни, які закуповують неперевірені безпілотні системи, інвестують у технології, «які насправді є підробками». У критичний момент вони ризикують залишитися з неробочими дронами, які не зможуть вразити ворога, резюмував Княженко.
"Апостроф" також писав, що Генштаб Збройних сил України підтвердив удар по Луховицькому авіаційному заводу в Московській області та Конструкторському бюро імені академіка Шипунова в місті Тула.