Президент Фінляндії Александер Стубб назвав країну-агресора Росію васальною державою Китаю.
Про це політик сказав в інтерв'ю виданню The Sydney Herald.
"Зараз вони союзники, які становлять для них інтерес, але Китай може одним клацанням пальців позбутися Росії, якщо захоче", — заявив Стубб, говорячи про боротьбу країн за домінування у світі.
І нагадав, що Китай очолює одну з трьох протиборчих сторін:
"Ми спостерігаємо трикутник влади, до якого входять Глобальний Захід, Глобальний Схід і Глобальний Південь. Отже, Глобальний Захід — це, по суті, ми (Європа), ви (Австралія) і Північна Америка. Ми хочемо зберегти більш-менш нинішній ліберальний порядок. Звичайно, поки незрозуміло, чи збережуть США лідерство в цій групі. Це залежить від президента [США Дональда] Трампа", – сказав він. Стубб зазначив, що до цієї групи входить приблизно 50 країн.
Глобальний Схід очолює Китай, це орієнтовно 25 країн. Там є такі країни, як Росія, Іран, Північна Корея і країни, які голосують разом із Китаєм в ООН, сказав Стубб. Далі йде Глобальний Південь зі 125 країнами, де є держави, які вагаються, такі як Індія, Індонезія, Саудівська Аравія, Катар, Єгипет, Нігерія, Кенія, ПАР, Бразилія, Аргентина, Мексика.
Якщо Захід хоче досягти успіху, йому треба заручитися підтримкою південного блоку, стверджує президент Фінляндії: "Бо саме вони ухвалюють рішення. Тому, якщо ми займемо позицію моральної переваги й далі проповідуватимемо Глобальному Півдню, ми програємо цю гру Китаю".
Також Стубб написав книжку "Трикутник влади: балансування нового світового порядку" англійською мовою, зазначає видання.
Як відомо, Китай із початку повномасштабного нападу РФ на Україну в лютому 2022 року публічно намагається дотримуватися нейтральної позиції й закликає до переговорів, але в ООН часто голосує так само як і країна-агресор Росія, і, за інформацією ЗМІ, може постачати їй військову техніку.
До речі, Китай перевіряє дані щодо затримання двох своїх громадян в Україні, яких підозрюють у шпигунстві.