Заступник директора ФБР Ден Бонжіно розглядає можливість відставки через внутрішній конфлікт у справі Джеффрі Епштейна. Цей конфлікт виник після суперечки між ФБР та Міністерством юстиції щодо оприлюднення меморандуму, пов’язаного зі справою Епштейна.

Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела, обізнані з ситуацією.

За даними джерел, внутрішні розбіжності досягли апогею під час зустрічі в середу, у якій брали участь Бонжіно, генеральний прокурор Пем Бонді, директор ФБР Каш Патель і глава адміністрації Білого дому Сьюзі Вайлс. Заступник директора ФБР та директор були запитані щодо публікації інформації про те, що ФБР хотіло оприлюднити більше даних, проте Міністерство юстиції заблокувало це.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Бонжіно заперечив, що передав інформацію NewsNation, яка опублікувала відповідну статтю, проте не підписав заяву на її підтримку.

За словами джерел, Бонжіно ще не прийняв остаточного рішення про відставку, але кілька днів не виходив на роботу, що викликало спекуляції про його звільнення.

"Все це повний безлад, і ніхто не задоволений", – повідомило CNN джерело, обізнане з ситуацією.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Справу Епштейна широко обговорюють через його смерть у 2019 році, яку визнали самогубством, але питання досі залишаються. Під час передвиборчої кампанії 2024 року Дональд Трамп висловив намір оприлюднити додаткові документи, які можуть пролити світло на деталі справи.

Заступник генерального прокурора Тодд Бланш спростував інформацію про розбіжності між ФБР і Міністерством юстиції, назвавши їх "абсолютно неправдивими".

Заступник прессекретаря Білого дому Гаррісон Філдс заявив, що команда правопорядку працює "злагоджено та згуртовано", і що будь-які спроби посіяти розбрат "безпідставні":

"Ця робота проводиться злагоджено та згуртовано… Будь-які спроби посіяти розбрат у цій команді є безпідставними і відволікають увагу від реального прогресу, досягнутого у відновленні громадської безпеки та забезпеченні справедливості для всіх".

Як повідомляв раніше "Апостроф", Державний департамент США у п’ятницю почав звільняти понад 1300 співробітників у рамках масштабної реорганізації відомства, що є частиною більш широких зусиль адміністрації Трампа зі скорочення федерального уряду. Звільнення торкнулися 1107 державних службовців і 246 співробітників дипломатичної служби у Вашингтоні.