RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Бізнес

Новини

22 грудня

Всі новини

Держоргани "віджали" майно у інвестора на користь олігарха - подробиці скандалу

Міжнародний інвестор КУА "Будівельні проекти" придбав в Україні активи, на які накинув оком олігарх Олександр Ярославський, після чого він почав використовувати органи влади як інструмент для задоволення своїх амбіцій.

Про це пише видання "Апостроф" в матеріалі: Інвест-няні, говорите? Як держава допомагає "віджимати" чесно куплене інвесторами майно.

Так, ТОВ "Компанія з управління активами "Будівельні проекти", створена в 2006 році великою міжнародною банківською групою, в лютому 2017 закрила дві угоди з придбання у ТОВ" ВКК "Ін-Вест" нерухомого майна, розташованого в Києві та по придбанню 6 земельних ділянок в Броварському районі Київської області. Договори купівлі-продажу були оформлені відповідно до вимог законодавства, також була здійснена повна оплата договірної ціни за майно. Пізніше правомірність придбання майна була підтверджена судовими рішеннями у справах №910 / 19005/17 та №910 / 1026/15-г, в тому числі - і рішеннями Верховного суду.

Однак, через рік, в квітні 2018, слідчий ГУ Нацполіціі Києва Шевчук подає до Голосіївського районного суду Києва клопотання про арешт 32 об'єктів нерухомого майна, в тому числі і приміщень, які придбала "КУА" Будівельні проекти ". Приводом для подачі в суд стало виробництво №12013110000001043, розпочате в 2013 за ознаками шахрайства за заявою ПАТ "Укрсиббанк". За версією слідчого, раніше майно належало корпорації "АІС", яка виступала поручителем за зобов'язаннями третіх осіб перед банком. Слід підкреслити, що ТОВ "КУА "Будівельні проекти" ніколи не мало відносин з "АІС". Клопотання слідчого були задоволені судом, на майно накладено арешт, і зроблено це було лише на основі необґрунтованих припущень слідчого про наявність зв'язків між КУА і "АІС".

На дату накладення арешту ПАТ "Укрсиббанк" поступився заборгованість корпорації "АІС" ТОВ "Українська металургійна компанія" олігарха Олександра Ярославського. При цьому, після арешту майно КУА було передано агентству АРМА, і агентство мало передати його в незалежне управління. Але АРМА передала майно в управління ТОВ "РК "Воздвиженка" Ярославського, який не має досвіду поводження з подібними об'єктами. В результаті комплекс не працював, автосалони закрилися, держбюджету та бізнесу завдано збитків на 63,5 млн грн. Співробітники автосалонів виходили на акції протесту під стінами Кабміну і офісом АРМА.

"КУА "Будівельні проекти" намагалося повернути її майно, доводячи свою правоту в судах. Останнє судове рішення про скасування арешту за клопотанням КУА було прийнято 11 березня. Однак уже 18 березня арешт був накладений повторно. У квітні Дніпровський районний суд м.Києва виніс вирок екс-чиновникам АІС на підставі договору зі слідством, при цьому суд вставив в одне рішення з вироком фізособам пункти про компенсацію для компанії Ярославського за рахунок компаній, які купили майно АІС на законних підставах. В результаті до активів, що належать "КУА "Будівельні проекти" і до майна ще десятків юросіб було застосовано спецконфіскацію.

"Компанії-покупці відповіли за провину засуджених фізичних осіб, а придбане компаніями майно - просто відібрали, щоб віддати олігархові", - пише видання.

КУА "Будівельні проекти" і ще 23 компанії подали апеляцію на вирок. Однак Апеляційний суд у відкритті провадження відмовив, посилаючись на те, що вирок щодо угоди про визнання вини не підлягає оскарженню третіми особами.

КУА готує касаційну скаргу на ухвалу апеляційного суду і чекає її розгляду відповідно до вимог законодавства. Однак, раніше прийняті судами рішення викликають в цьому сумніви.