Миколаївський глиноземний завод вивозить відходи свого виробництва - червоний шлам - у сховища, незважаючи на наявну заборону Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України.
Про це пише видання "Коментарі".
Як стверджують автори відео, до них надійшла інформація, що з території заводу виїхала чергова машина з відходами. Пройшовши по маршруту, автори зафіксували на відео, що кінцевою точкою машини було друге шламосховище МГЗ.
Зазначимо, що Миколаївського глиноземного заводу було відмовлено в спробі побудувати третього шламосховища Міністерством захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України.
Київський науково-дослідний інститут судових експертиз виявив ряд небезпечних речовин у відходах червоного шламу МГЗ, які здійснюють негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров'я людини. У червоному шламі знайшли миш'як, кадмій, ртуть, свинець, а також елементи алюмінію, бор, кальцій, хром, ферум, манган, магній, сірка, стибіум, станум, ванадій, стронцій і силіцій, які можуть нести найбільшу небезпеку для людей.
В кінці 2019 року еко-активісти з числа місцевих жителів ініціювали створення громадської організації "Стоп Шлам". У травні 2021 постраждалі від дій МГЗ довели в суді першої інстанції, що діяльність підприємства, а саме складання понад 47 млн тонн токсичного червоного шламу, завдають непоправімий̆ шкоди екології регіону.
У Верховному суді вдалося отримати підтвердження законності арешту нерухомого майна МГЗ по даному процесу. Пізніше ця ж інстанція підтвердила право громадських організацій представляти інтереси своїх членів в екологічних суперечках. Сума, яку має заплатити МГЗ представникам ГО "Стоп Шлам" - 9,2 млрд гривень.