RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Бізнес

Новини

22 січня

21 січня

Всі новини

Директор Укрнафти Корецький судиться з директором Укртатнафти - експерт вказав на прикриття махінацій

Нещодавно генпрокуратура була змушена втручатися в справу щодо неправомірної спроби стягнення "Укрнафтою" сотень мільйонів гривень податків з Міноборони, як компанія стала фігуранткою нового судового процесу.

Про це у Фейсбук розповів політичний експерт і блогер Михайло Шнайдер.

Він нагадав, як очільник "Укрнафти" Сергій Корецький заявляв про 23,6 млрд грн чистого прибутку за 2023 рік, замовчуючи, що "Укртатнафта" протягом 2022 року в умовах війни продовжувала займатися переробкою нафти від "Укрнафти". Після переходу обох підприємств під контроль Міноборони нафтопродукти з переробленої нафти були повернуті з "Укртатнафти" до "Укрнафти", яка була власником сировини.

"Але Корецький як одноособовий керівник обох підприємств, замість того, аби просто забрати нафтопродукти в "Укртатнафти" в рахунок відшкодування вартості нафти "Укрнафти", вирішив їх купити... А яким же чином вирішив він компенсувати нестачу нафти - можете поцікавитись Ви. Не повірите, але пан Корецький подав позов до господарського суду Полтавської області, в якому як директор "Укрнафти" просить зобов'язати себе ж (але як директора "Укртатнафти") повернути усю нафту. Тобто Корецький просить суд, аби той зобов'язав його самого повернути нафту, якої, як Корецькому добре відомо, немає – її було перероблено, отримані нафтопродукти – продані ним самому ж собі, а виручені кошти – включено до сукупного доходу "Укрнафти" за 2023", - пояснив Шнайдер.

Він додав: "За цей штучний процес, який жодних правомірних цілей просто не може переслідувати (вочевидь, він покликаний прикрити оборудку та убезпечити Корецького від справедливих звинувачень з боку ДАСУ, яка його зобов’язала вжити заходів до відшкодування збитків від нестачі нафти), Корецький сплатив майже 1 млн гривень судового збору. Наразі вказаний позов призначений до розгляду в судовому засіданні на 29.04.2024 (номер справи – 917/1636/23)".

Раніше стало відомо, що НАБУ на початку 2024 розпочало кримінальне провадження щодо складання Корецьким фіктивних договорів для прикриття махінацій з нафтою та нафтопродуктів.