Реструктуризація боргів ТКЕ повинна передбачати збільшення витрат на енергомодернізацію.
Про це заявив голова ПАТ "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк на своїй сторінці в Facebook, коментуючи заяву Міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка щодо списання боргів ТКЕ.
За його словами, однією з умов для реструктуризації боргів ТКЕ мають бути інвестиції в енергоефективність.
“Рішення щодо реструктуризації боргів енергогенерувальним компаніям у нинішніх умовах правильний крок, але не шляхом списання коштів. З одного боку ми в бюджеті ледве знаходимо мільярд на енергоефективні проекти та 400 млн грн на "теплі кредити". А з іншого - списуємо 6 млрд гривень боргів перед Нафтогазом. Обов’язковою умовою для реструктуризації боргів ТКЕ мають бути інвестиції в енергоефективність”, - переконаний Юрій Косюк.
Він наголосив, завдяки таким інвестиціям можна буде повернути багаторічні борги та вивести галузь з кризи.
"Ці гроші необхідно не "списувати", а інвестувати в розвиток відновлювальної енергетики, енергоощадні проекти, в біогаз. Тільки готовність внести частину коштів в розвиток відновлювальної енергетики може бути підставою для реструктуризації. Ухвалення таких рішень виведе галузь з кризи”, -зазначив Юрій Косюк.
Він наголосив, перед тим, як робити реструктуризацію боргів, потрібно було вивчити досвід інших країн.
“Перед тим, як приймати такі рішення, необхідно було вивчити досвід інших країн. У Польщі система кредитування передбачає низькі ставки для програм енергоефективності. При цьому комерційні банки одночасно допомагають подати заявку на держпідтримку. А ми списуємо мільярди, замість того щоб їх вкладати в енергоефективність", - підсумував Юрій Косюк.
Раніше, голова ПАТ "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк в інтерв'ю газеті "Факти" заявив, що сьогодні українська продукція стала реальним конкурентом світовим виробникам.