RU  UA

Субота, 16 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00

Новини

16 листопада

Всі новини

"Агенти впливу" Росії націлені на ринок криптовалют України: що відомо

Російська агентура, попри війну, намагається захопити український ринок криптовалюти та віртуальних активів, при цьому у соцмережах вони дискредитують українських спеціалістів.

Про це повідомив телеканал "Прямий".

Один з таких "агентів Кремля" – 39-річний Антон Сергійович Ольховський із Запоріжжя. Він відомий у Telegram за ніком @oLhov й дотепер має акаунт у забороненій в Україні російській соцмережі ВКонтакте (https://vk.com/id70847168). Також Ольховскій створив та контролює мережу зі 173 Telegram-каналів, у яких більшість аудиторії складають росіяни, роблячи "інфовкиди" про війну в Україні та обговорюючи криптовалютні "оборудки".

Він дискредитує українських криптовалютних бізнесменів, які не тільки боронять зі зброєю в руках Батьківщину, а і є патріотами та волонтерами. Наслідок для країни – розхитування фінансового ринку України.

На шляху Антона Ольховського, корумпованих українських правоохоронців, яких він залучив до "оборудок", та агентів російських спецслужб багато років стоїть низка організацій, які протидіють російським грошам, які направляються на фінансування так званих "ЛДНР" та проросійських колаборантів в Україні.

"Та персонально діям Антона Ольховського, для нього вони є особистими ворогами. Як приклад – експерт криптовалютного ринку України Сергій Сотниченко. Він свого часу був російським опозиціонером, борцем з режимом Путіна. Після нападу Росії у 2014 році переїхав до України та почав боротися з криптофінансуванням російської агентури та бойовиків у державі", – йдеться у розслідуванні.

Зазначається, що саме компанія Сергія Сотниченка С1К займається пошуком російських віртуальних активів по всьому світу, щоб не допустити фінансування через криптовалюти приватних російських військових компаній. Тому російська ФСБ і залучає до цього такого роду "сплячих агентів" у різних сегментах української економіки.

"А хто ж такий Антон Ольховський? За даними з Інтернету, він був агробізнесменом на Запоріжжі, а на четвертий день російського вторгнення нелегально втік у Польщу. Перші три дні, як тоді казав Кремль, він чекав приходу окупантів у Запорізьку область, а на четвертий вирішив бігти за межі України. Є творцем телеграм групи "Чорний список", у якій 80% користувачів – росіяни, й там і постійно ведуться обговорення відмивання коштів", – зазначили у виданні.

Ольховський також є адміністратором Telegram-чату "Проф Учасники Росії", у статусі адміністратора він вже близько 4 років. Минулого року учасники цього чату кілька разів виявилися заарештованими. А спецоперації по цій спільноті, контрольованій Антоном Ольховським, проводило американське ФБР. Всім фігурантам інкримінують відмивання коштів, бо члени спільноти Ольховського були арештовані за такі російські підсанкційні обмінники, як Suex.

Антон Ольховський вирішив взяти на себе ініціативу. Він залучився підтримкою корумпованих представників української правоохоронної системи, та почав боротися з гравцями ринку, які виступають проти російських грошей в Україні шляхом дискредитації та здачі їх правоохоронцям. Він здавав українських бізнесменів з ринку криптовалюти за 10%, інформуючи правоохоронців-корупціонерів про наявні готівкові кошти. Сьогодні Ольховський займається трансфером коштів на підривну діяльність в Україні для російських ДРГ та російської агентури.

Для себе Антон вирішив обрати безпечну "нішу" – сидячи на березі океану у Таїланді, він організовує передачі коштів з Москви в Україну на проведення підривної діяльності та закуповує екіпіровку для окупантів у його рідній Запорізькій області.

"Сподіваємося, що СБУ та Офіс Генпрокурора звернуть увагу на антиукраїнську діяльність Антона Ольховського. Його дії по дискредитації та оббріхуванню українських бізнесменів ринку віртуальних активів на Інтернет-майданчиках, паплюження честі українських волонтерів та учасників патріотичних рухів не просто шкодять України. Це може привести до хаосу на фінансовому ринку держави, особливо на криптовалютному", – підсумували розслідувачі.