Партія "Наш край" передала уряду вимогу понад мільйона українців не підвищувати ціну на газ.
Про це 7 вересня повідомили на брифінгу у Верховній Раді представники партії.
На брифінгу журналістам продемонстрували коробки з підписними листами.
"Ми зібрали понад 1 мільйон підписів громадян проти підвищення ціни на газ. Одну з цих коробок із підписами я передам сьогодні прем’єр-міністру Володимиру Гройсману під час Години запитань до Уряду. Переконаний, що уряд повинен захистити людей", - зазначив у вступному слові Сергій Шахов.
Співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак пояснив присутнім, чому Україна може не лише втримати нинішню ціну на газ, але й знизити її.
"В Україні видобувають 20,5 мільярда кубічних метрів газу на рік при потребі населення та ЖКГ в 17 мільярдів. Собівартість видобутку держпідприємством «Укргазвидобування» тисячі кубометрів газу торік становила 1033 гривні. Населенню газ продавали за формулою "Дюссельдорф+" по 6 957 гривень. Чому український газ продають українцям за ціною імпортного, якщо згідно з Конституцією всі поклади належить народу?", – сказав Мазурчак.
Член політради "Нашого краю", народний депутат Олег Недава додав, що запаси українського газу дозволяють навіть наростити видобуток, але керівництво "Нафтогазу" провалює урядову програму розвитку газовидобування.
"Більшу частину прибутку "Укргазвидобування" забрав собі "Нафтогаз". За два роки сумарна заборгованість "Нафтогазу" перед "Укргазвидобуванням" зросла з 1 мільярда гривень до 24 мільярдів. Видобуток потребує інвестицій, а не мільярдних боргів! "Укргазвидобування" просто обікрали!", – зазначив Недава.
Учасники брифінгу закликали уряд врахувати позицію народу України щодо подорожчання газу та вжити невідкладних заходів. Зокрема вони наголосили, що слід запобігти перекладанню мільярдних боргів олігархів на простих громадян, знизити ціну на газ, оновити керівництво “Нафтогазу” та зайнятися реальними проблемами української видобувної та енергетичної галузей.
Нагадаємо, що партія "Наш край" збирала підписи проти підвищення ціни на газ із липня 2018 року. Підписи збирали в усіх регіонах України, а також у мережі інтернет. Для координації роботи активістів та прихильників працювала телефонна "гаряча лінія".