Триває 33-тя доба протистояння українського народу російському вторгненню. Основні зусилля противник зосереджує на утриманні зайнятих рубежів та підготовці до відновлення наступальних дій.
Про це генеральний штаб ЗСУ повідомляє на своїй сторінці у Facebook
Відзначається перегрупування з метою нарощування наступу та виходу на адмінкордони Донецької і Луганської областей. При цьому противником продовжується нанесення ракетно-бомбових ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури.
Також, триває підготовка та переміщення додаткових підрозділів збройних сил РФ для ведення бойових дій на території України.
Заплановано відправку військової техніки та 150 військовослужбовців зі складу 155-ї окремої бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту (Владивосток). Сформовано підрозділ 14-ї окремої бригади спеціального призначення Східного військового округу (Хабаровськ), терміни готовності до відрядження - травень поточного року.
На Волинському напрямку відзначається наявність до чотирьох БТГр зі складу збройних сил Білорусі, залучених до посилення та охорони українського кордону. Неможливо повністю виключити залучення збройних сил Республіки до ведення бойових дій на території України.
На Поліському напрямку противник продовжує нанесення вогневого ураження по підрозділах наших військ у районах Личанка, Петрушки, Шпитьки та Мощун.
Ворог здійснює перегрупування військ та відведення окремих підрозділів на Білорусі для відновлення боєздатності. У Гомельській області Республіки фіксується переміщення пускових установок ОТРК “Іскандер-М” у напрямку кордону з Україною.
На Сіверському напрямку противник силами підрозділів зі складу Центрального воєнного округу зосередив зусилля на закріпленні та утриманні раніше зайнятих рубежів. Проводить перегрупування, зосереджує техніку в населених пунктах та лісових масивах з метою запобігання її вогневого ураження.
Противник продовжує блокувати Чернігів, наносить вогневе ураження по об’єктах цивільної інфраструктури. Здійснює оборону раніше захоплених рубежів і проводить інженерне обладнання позицій. Ворог відійшов з населеного пункту Сновськ і знищив міст через р. Снов. Окрім того, окупанти знищили мости в районах сіл Конотоп, Стара Рудня, Смяч, Малий Дирчин та Великий Дирчин (всі населені пункти - Чернігівщина).
У напрямку на Бровари окупанти намагалися діяти силами окремих підрозділів 90-ї танкової дивізії та 2-ї загальновійськової армії Центрального військового округу. Активними оборонними діями підрозділів ЗСУ ворога було зупинено. Але він продовжував обстріли позицій наших військ у районі села Лук’янівка.
На Слобожанському напрямку противник діє силами окремих підрозділів зі складу Західного воєнного округу. В районі Сум продовжував перегрупування військ та виведення їх на територію РФ для відновлення боєздатності після отриманих втрат. Морально-психологічний стан особового складу вкрай низький. Так, військовослужбовці 15-го мотострілецького полку відмовляються від участі у війні.
У напрямку на Харків ворог продовжує блокувати місто та завдавати вогневих ударів по цивільній інфраструктурі. Проводить заходи логістичного забезпечення військ. В районі Ізюма противник діє силами окремих підрозділів зі складу 20-ї загальновійськової і 1-ї танкової армій та балтійського флоту. Здійснює перегрупування, поповнення боєприпасів з метою подальшого поновлення наступу на Слов’янськ.
На Донецькому напрямку окупанти основні зусилля зосереджують на взятті під контроль міст Попасна, Рубіжне, виходів до Вугледара та Солодкого, а також захопленні Маріуполя. Противник здійснив артилерійські та мінометні обстріли населених пунктів Торецьке, Світлодарськ, Троїцьке, Піски.
У напрямку на Терни в результаті бойового зіткнення з підрозділами ЗСУ зазнав втрат і відступив до Макіївки. В Рубіжному за підтримки артилерії, намагається закріпитись в північно-західній частині міста. Зазнав втрат, успіху не має.
В районі населеного пункту Нью-Йорк Донецької області ворог двічі здійснював спроби штурмових дій. Успіху не мав, відступив, продовжує артилерійські обстріли позицій українських захисників.
В районі Мар’їнка противник провів штурмові дії. Успіху не мав, зазнав втрат. У Маріуполі - продовжував просування до центру міста та вогневе ураження позицій наших військ.
У районах Степногірськ та Гуляйполе на Запоріжжі окупанти проводили артилерійські обстріли позицій підрозділів сил оборони.
На Таврійському напрямку підрозділи росгвардії на тимчасово зайнятих територіях у Херсонській області продовжують проводити фільтраційні заходи для виявлення військовослужбовців силових структур України, учасників антитерористичної операції, громадських активістів, а також вилучення зброї та боєприпасів.
На Південнобузькому напрямку противник вживає заходів з відновлення боєздатності, поповнення боєприпасів. Продовжує проведення інженерних робіт. Проводив штурмові дії у напрямку Благодатне, успіху не мав.
Корабельний склад Чорноморського флоту РФ виконує завдання у визначених районах Чорноморської та Азовської операційних зон. Окремі кораблі вийшли у закритий район, ймовірно, з метою завдання ракетних ударів по об’єктах на території України.
Раніше "Апостроф" писав, що на Харківщині протягом 27 березня українські військові на деяких напрямках перейшли в контрнаступ. Під повним контролем українців - Мала Рогань, Вільхівка, Гусарівка поблизу Балаклії. Проте продовжуються запеклі бої з окупантами в Ізюмі.