У середу, 26 квітня, президент України Володимир Зеленський та голова Китаю Сі Цзіньпін, який наприкінці березня їздив на перемовини до Путіна, провели телефонні переговори - очікується, що це стане початком для розвитку спіпраці двох держав.
Про це написав у Twitter-акаунті Володимир Зеленський.
Читайте також: Зеленському треба бути обережним: як Китай поглинає Росію
"Провів тривалу змістовну телефонну розмову з Головою Китаю Сі Цзіньпіном. Вірю, що вона, а також призначення Посла України в Китаї дасть потужний поштовх розвитку наших двосторонніх відносин", - йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що розмова відбулась за ініціативи української сторони і є першими переговорами від початку повномасштабного російського вторгнення. Після розмови Зеленський анонсував призначення посла України в Китаї, якого не було ще з лютого 2021 року. Окрім цього, згідно з повідомленням МЗС Китаю, в КНР пообіцяли відправити спецпредставника в Україну та інші держави для спілкування "з усіма сторонами щодо політичного врегулювання кризи в Україні".
За словами речниці китайського МЗС Мао Нін, яка назвала війну в Україні "українською кризою", зацікавлені країни мають охолодити напругу замість того, щоб підливати масла у вогонь, а також просувати дипломатичне вирішення ситуації замість подальшої її ескалації, інформує китайське видання.
Також про деталі розмови розповіла представниця МЗС Китаю Хуа Чуньїн.
"Китай відправить спеціального представника китайського уряду з питань Євразії в Україну та інші країни для поглибленого спілкування з усіма сторонами щодо політичного врегулювання кризи в Україні… Сподіваємося, що всі сторони серйозно обміркують кризу в Україні та спільно дослідять шляхи встановлення тривалого миру та стабільності в Європі шляхом діалогу. Все, що робить Китай, — це щиро. Діалог і переговори – єдиний життєздатний шлях вперед", - повідомила вона у Twitter.
Вона зазначила, що Китай "не сидітиме склавши руки, не підливатиме масла у вогонь, тим більше не використовуватиме ситуацію для власної вигоди". Також підкреслюється, що Китай послідовний і чіткий у своїй готовності розвивати двосторонні відносини з Україною.
Варто зазначити, що Китай публічно не підтримував повномасштабне вторгнення Росії в Україну, але й не критикував Москву через це.
Раніше ми писали, навіщо Пекін зайнявся "миротворчістю".
- Вас може зацікавити:
Китай готується до війни: Сі Цзіньпін зробив заяву
Китай відреагував на плани Путіна розмістити в Білорусі тактичну ядерну зброю
Китай готується до розпаду РФ? Влада опублікувала карту з "віджатою" росіянами територією