У Росії готові обговорювати тимчасове перемир'я в Україні, однак за умови досягнення прогресу щодо остаточного мирного врегулювання.
Про це повідомила агенція Bloomberg із посиланням на джерела у Москві.
"Для того, щоб погодитися на припинення бойових дій, мало б бути чітке розуміння рамкових принципів остаточної мирної угоди", - повідомили співрозмовники агенції.
За даними джерела, Росія, зокрема, буде наполягати на встановленні параметрів можливої миротворчої місії, включно з домовленістю про те, які країни братимуть участь в цьому.
Така інформація з’явилася на тлі оголошених планів США та України зустрітися в Саудівській Аравії наступного тижня для своїх перших прямих переговорів після конфлікту в Овальному кабінеті лідера США Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським минулого тижня. Спеціальний посланець США Стів Віткофф заявив, що зустріч має на меті досягти "основ для мирної угоди та початкового припинення вогню".
Bloomberg зауважує, що в Росії заявили, що не погодяться на присутність військ НАТО на українській землі, відхиливши пропозицію європейських країн створити "коаліцію охочих", щоб допомогти стежити за будь-якою мирною угодою. Проте не заперечує проти того, щоб такі країни, як Китай, які були нейтральними в конфлікті, розмістили свої сили в Україні.
Після протистояння із Зеленським у Білому домі Трамп призупинив військову допомогу Україні та обмін деякими розвідданими. На це європейські союзники заявили, що США ризикують винагородити агресію Росії, нагадують журналісти.
"Путін неодноразово відкидав спробу Трампа швидко припинити війну. Під час своєї щорічної пресконференції в грудні він сказав: Нам не потрібне перемир'я - нам потрібен мир: довгостроковий, міцний, з гарантіями для Російської Федерації та її громадян". Росія в четвер відхилила франко-британський план часткового одномісячного перемир'я, що охоплює повітряні та морські операції, включаючи припинення ударів по енергетичній інфраструктурі", - додала агенція.
Нагадаємо, 7 березня лідер США Дональд Трамп заявив про намір запровадити масштабні санкції проти Росії до досягнення остаточної угоди про мир з Україною. Окрім того, розглядає затвердження нових тарифів на товари з цієї країни.