Захід припустився помилки, недооцінивши принцип, що стримування є ефективним лише тоді, коли противник усвідомлює, що ви сильні й непереможні. Має зрозуміти, що неможливо вести переговори з диктатором, керуючи демократичними стандартами, хоча єдина мова ЄС, яку він розуміє — це сила та єдність. Саме тому європейцям і їхнім союзникам необхідно терміново збільшити інвестиції в оборонний сектор, а також надати Україні достатньо ресурсів — як військових, так і економічних — для досягнення паритету сил.
Про це в коментарі Guildhall депутат Європейського парламенту від Словенії Матей Тонін (Європейська народна партія).
«Путін напав на Україну в 2022 році, виходячи з помилкової оцінки. Він вважав, що Європейський Союз розділений, США зосереджені на інших питаннях, Україна розколота, а її уряд слабкий. Це була серйозна помилка і головний фактор, що підштовхнув його до нераціонального рішення про вторгнення. Історія вчить нас: стримування ефективне лише тоді, коли противник відмовиться, що ми сильні й непереможні. Захід — і, можливо, також Україна — припустили помилки, недооцінивши це правило. У майбутньому ми зобов'язані усунути ці помилки й не повторювати їх. Неможливо вести переговори з диктатором, керуючись демократичними стандартами. Єдина мова, яку він розуміє, — це сила й єдність», — повідомив політик.
«Багато років ми нехтували обороною, і тепер не здатні навіть забезпечити достатню кількість боєприпасів. Необхідно терміново збільшити інвестиції в оборонний сектор. Крім того, Захід постійно пізнається з передачею озброєння України. Кожна підтримка посилює ескалацію. Україні надати достатніх ресурсів для досягнення паритету сил — інакше Путін продовжує вважати, що можна перемогти військовим шляхом», — підсумував словенський євродепутат.
Раніше депутат Європарламенту від Латвії Рейніс Познякс повідомив, що миру можна досягти лише через тиск на РФ . На його думку, мир із Росією можливий лише з позиції сили й безперервного тиску, зокрема — на російську економіку. Європейський Союз може реалізувати таку політику шляхом посилення контролю за російським «тіньовим флотом», запровадження тарифів на сільськогосподарську продукцію та добрива з РФ, а також виділення достатнього фінансування для розвитку української оборонної промисловості.