RU  UA  EN

Четвер, 2 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

2 травня

1 травня

Всі новини

У Рахунковій палаті назвали головну загрозу для реформи держуправління

Реформа державного управління в Україні знаходиться під загрозою через неналежне виконання Кабінетом міністрів власних планів щодо її реалізації.

Про це повідомили в Рахунковій палаті України.

До невітішного висновку дійшли фахівці відомства за підсумками аудиту ефективності використання бюджетних коштів на заходи з реалізації комплексної реформи держуправління.

Аудит проводився в 10 міністерствах, двох національних агентствах і секретаріаті Кабміну, які залучені до реалізації пілотного проекту, що здійснюється за підтримки ЄС. Звіт аудиту, презентований на засіданні Рахункової палати 23 жовтня, був затверджений її членами одноголосно.

Як наголошується в повідомленні, в 2017-2018 роках на реформу держуправління планувалося витратити майже 2 млрд грн із держбюджету і 300 млн грн за рахунок бюджетної підтримки ЄС.

Рахункова палата у звіті констатує вкрай низькі темпи впровадження реформи і неналежне її кадрове забезпечення як основне джерело значних ризиків. Так, з 2200 службовців, яких відповідно до затвердженої Кабміном Стратегією реформування держуправління України на 2016-2020 рр. мали найняти для проведення реформ через міністерства і Нацагентства у відповідних галузях і сферах, на дату завершення аудиту було прийнято на роботу лише 399 осіб, або 18% від запланованого показника.

"Такі низькі темпи рекрутингу та неналежне виконання запланованих заходів призвели надалі до неналежного освоєння коштів та неефективного їх витрачання. З нами згодні і європейські експерти. З 2 млрд грн витрачено 205 млн грн, з яких 55,6 млн грн витрачено неефективно. Реформа без висококваліфікованих кадрів і належного фінансування приречена на провал, тим більше з таким низьким рівнем реалізації заходів", - зазначає член Рахункової палати Андрій Майснер, слова якого наводяться в повідомленні.

Аудитори Рахункової палати також звертають увагу на ризики неефективного впровадження реформи через нерелевантний профіль, рівень освіти і практичний досвід значної кількості відібраних до "реформаторського складу" осіб. Серед них, як встановлено аудитом, на посадах державних експертів і керівників експертних груп іноді, зокрема в сфері охорони здоров'я та аграрної політики, працюють колишні колектори, оператори АЗС, прибиральники та члени бригад мереж громадського харчування тощо.

"Така якість рекрутингу та темпи впровадження реформи роблять її недієвою і "паперовою". Українське суспільство і європейські партнери очікують вже понад два роки результатів дорогої реформи, а не лише концепцій, стратегій і некоректних планів. Дуже потрібна активізація і чіткі результати, а Кабмін навіть не має критеріїв оцінки і методології вимірювання результатів", - наголосив А.Майснер.

Рахункова палата за підсумками аудиту надала Кабінету Міністрів свої рекомендації і встановила термін реагування та тримісячний термін на інформування вищого аудиторського органу України про результати вжитих відповідних заходів.