Французька письменниця Галя Акерман, яка досліджує відносини України та Росії, вважає, що глобальне падіння цін на нафту та пандемія коронавірусу можуть значно підірвати міцність режиму президента РФ Путіна та спричинити масове невдоволення населення.
Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на "Укрінформ".
"Я думаю, що все це може спричинити вибух, завершитися голодними бунтами… Очікується значне збідніння", - оцінила вона можливий розвиток ситуації в Росії.
На думку письменниці, сьогоднішня ситуація в РФ схожа на ту, яка склалася в СРСР у 1986 році: "Це як початок кінця".
Експерт нагадала, що такий розвиток подій спричинений падінням попиту і цін на нафту. На цьому тлі додаткових витрат потребує боротьба з коронавірусом.
Акерман нагадала, що у 1986 році ціна на нафту також впала до 10 доларів за барель.
"Точилися "зоряні війни" (США нібито реалізовували програму Стратегічної оборонної ініціативи – "Апостроф"), які вимагали від СРСР брати участь у гонитві озброєнь. Але Путіна ніхто й не примушує до цього – він сам собі влаштовує таку гонитву. Це єдине, що вони можуть виробляти", - зауважила дослідниця.
При цьому, за її словами, ресурси Фонду національного добробуту, покликаного реагувати на глобальні економічні виклики, керівництво РФ використовує дуже обмежено.
Письменниця також вважає помилкою ініціативу Путіна щодо змін конституції РФ, аби "обнулити" строки своїх президентських повноважень.
"Мені видається, що Путін дуже невдало виступив із поправками до конституції, зі своїм "обнуленням". Адже що його популярність низька, як ніколи. Якби голосування за ці поправки пройшло сьогодні, не факт, що він би отримав навіть 50%", - підсумувала Акерман.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що голова комісії з закордонних справ Сенату Італії Віто Петрочеллі отримав лист від свого колеги з Держдуми РФ Леоніда Слуцького з проханням зняти санкції з Росії у зв'язку з постачанням гумдопомоги Італії.