1 липня відзначається велике язичницьке свято - Ярилин день, коли люди обов'язково шанують сонце і сили природи, а в самій природі відкривається небувала сила, яку здатні побачити і звичайні люди. Вважається, що це день чарівництва і потойбічних сил.
"Апостроф" розповість про саме свято, про прикмети і його традиції.
1 липня вважають апогеєм літа, часом, коли вся природа досягає максимального розквіту і починає плодоносити. У цей день прийнято веселитися і почитати сонце. Всі сідають за стіл, на якому обов'язково має стояти багато смакоти, і весело святкують середину літа. На столі обов'язково повинен бути круглий коровай - він символізує сонце, приносить в будинок удачу і фінансове благополуччя.
Вважається, що Ярило приносить на землю багато хорошого. Сьогодні не відбувається нещасть, погані думки зникають з голов людей, і ніяка нечиста сила не може заподіяти людям шкоди.
Тому сьогодні можна ризикувати, приймати відповідальні рішення, проводити відповідальні заходи. Все це увінчається успіхом.
Що не можна робити в цей день
- Багато витрачатися. Незважаючи на обов'язкову умову пишного столу і свята, в цей день потрібно оцінити всі свої запаси (грошові, продуктові) і не витрачати їх даремно. Якщо заощадити, то Ярило принесе тобі ще більше.
- Хвалитися. Якщо у вас є заслуги, якими хочете похвалитися, то краще розкажіть про них рідним. Перед усіма іншими хвалитися не варто.
- Скаржитися. 1 липня потрібно постаратися провести максимально оптимістично і радісно, без ниття і скарг на життя.