У середу, 29 липня, за народним календарем відзначають Фіногеєв день, що символізує початок жнив. Також в цей день в Україні відзначають День сил спеціального призначення ЗСУ
Про це, а також про історію і традиції 29 липня розповідає "Апостроф".
Вважалося, що це найспекотніший літній день, саме тому селяни в цей час починали жати жито. У Фіногеєв день наші предки вирушали в поле цілими селами, а після роботи співали пісні. Попереду зазвичай йшов господар разом зі снопом, а вже за ним йшли робітники. Перший сніп зрізала найстарша жінка в сім'ї. Сніп відносили в будинок і залишали під іконами, вважаючи, що він має цілющі властивості.
Зерно, яке стояло в домі у першому снопі, часто використовували для лікування хвороб. Кілька незжатих 29 липня колосків також залишали на полі, що, згідно з повір'ям, дозволяло отримати багатий врожай. Ці колоски не можна було зривати, адже вони, за прикметами, призначалися як жертва для слов'янського бога.
Що можна робити і що не можна
- Не рекомендується ходити в ліс, інакше можна зустріти нечисту силу.
- Гарний час для побудови нових відносин і романтичних пригод.
- Підвищений ризик харчових отруєнь, побутових травм і дорожніх аварій.
Також з цим днем пов'язано багато прикмет.
Прикмети 29 липня
- Дощовий день – урожай буде добрим.
- Густий туман – грибний рік буде.
- Польові миші їдять посіви – буде довга і морозна зима.
- Бадилля у моркви похилилося – буде дощ.
- Йде дощ – чекай доброго врожаю хліба.
Як повідомляв "Апостроф", 28 липня в Україні православна церквавшановує пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира, який в цей день, 988 року, прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити весь свій народ.