Роботодавці в Україні змінили свій підхід до процесу організації своїх робочих через умови карантину.
Про це в ефірі Апостроф Live розповіла фахівець ринку праці Юлія Дрожжина.
"Все аналізується, і якщо якась функція роздвоюється - умовно кажучи, якась функція виконується двома людьми - залишається одна людина. Роботодавці намагаються шукати максимально адаптивних фахівців, яких можна швидко перевчити і перекинути на інший фронт робіт. Ми знаємо, що під час дії основних карантинних обмежень навесні певні компанії так робили", - сказала вона.
За словами фахівця, в момент припинення роботи торгових мереж працівників переводили на обробку онлайн-замовлень.
"Це вимагає від працівників швидкої адаптації, придбання нових навичок. Відповідно, і зараз роботодавці, якщо набирають нових фахівців, шукають таких, які будуть здатні це швидко зробити. Тобто швидко змінювати свої функціональні обов'язки", - вважає вона.
Дрожжина додала, що в умовах карантину роботодавці стали більш ретельно підбирати новий персонал, так як ризики збільшуються.
"Не можна зараз розраховувати на те, щоб взяти кандидата, а потім, якщо він не підійде, взяти іншого. Зараз на це немає часу і ресурсів на те, щоб вчити нову людину. Людей оцінюють більш строго, більш вимогливо. Це стосується як професійних навичок , так і цінностей людини, універсальних навичок, таких як комунікабельність, креативність. В принципі, критерії роботодавців стали більш вимогливими", - завершила вона.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Як знайти роботу під час коронакризи - фахівець ринку праці відповіла на головні питання