RU  UA

Лікарня або крематорій: доктор меднаук розповів, як треба карати за порушення карантину

Доктор медичних наук, народний депутат I скликання Валерій Івасюк вважає, що недостатньо формально збільшити розмір штрафів за порушення маскового режиму і при цьому не стежити за виконанням карантинних вимог.

Свою думку з приводу більш жорсткого покарання порушників відомий медик висловив в ефірі Апостроф Live.

Валерій Івасюк навів приклад Великобританії, де навіть прем'єр-міністр Борис Джонсон нехтував небезпекою зараження коронавірусом, поки сам не підхопив інфекцію. Після цього там різко збільшили штрафи.

"Вони ввели штраф в розмірі 30 тисяч фунтів, якщо людина, шр заразилася, порушує ізоляцію. 17 тисяч фунтів - це штраф за те, що людина не дотримується масочного режиму. Вдруге штраф збільшується до 21 тисячі фунтів, а потім настає адміністративна або кримінальна відповідальність цієї особи", - перерахував він.

За його словами, неправильно під час епідемії говорити про порушення прав з карантинних вимог, оскільки в Конституції України чітко зафіксовано, що життя і здоров'я людини є основою. Тому якщо права входять в протиріччя з ризиками для життя і здоров'я, які можуть виникнути, то їх потрібно ігнорувати.

У той же час Валерій Івасюк відзначив недостатню роботу правоохоронних органів, які повинні стежити за тим, як виконується, наприклад, масковий режим в громадському транспорті.

"Аваков вибив черговий мільярд з ковідного фонду для поліцейських, які, вибачте, плювати хотіли на виконання своїх обов'язків. Поліцейський стоїть, а народ проходить - або ніс відкритий, або йде повз турнікет і відразу маску знімає", - зауважив він.

Також медик вважає недостатніми заклики влади до поваги один до одного під час карантину і вважає, що краще подіють більш радикальні попередження.

"Треба записати інакше: якщо ти без маски в транспорті або з відкритим носом - зустрінемося або в лікарні, або в крематорій", - говорить Івасюк.

За його словами, масковий режим - це один з важливих запобіжників, який хоча б на 60 відсотків знижує вірогідність зараження. Але при цьому, маски носити на вулиці не обов'язково, тому що в сонячний день ультрафіолет вбиває віруси.

"Саме тому, з самого початку я рекомендував заборонити цілодобову роботу великих супермаркетів. Повинно бути кварцування в нічний час всіх приміщень, де є скупчення людей ... Ось будуть вибори і, я переконаний, що Шмигаль не розуміє, а Степанов з Ляшко йому не пояснили, що кожні 2 години виборча дільниця повинна кварцюватися", - зауважив медик.

Детальніше про те, навіщо центральна влада скинула відповідальність за протиепідемічні заходи на місцеву владу перед виборами, читайте в матеріалі "Апострофа": Влада дограється, що їх знесуть - доктор медичних наук про зростання захворюваності на коронавірус.