RU  UA

Грип наступає: як зробити щеплення, і чи врятує це від коронавірусу

Протягом минулого тижня понад 160 тисяч українців захворіли на грип, третина з них - діти. Нині в Україні набирає обертів процес вакцинації від грипу. Як зробити щеплення та чи допомагає воно врятуватися від коронавірусу?

Подробиці – у сюжеті Апостроф News.

Від самого ранку Елена Ґора чекала у черзі до лікаря, аби зробити планову вакцинацію від грипу. Щеплення від цієї недуги жінка робила вперше, але рішення приймала виважено. На роботі Елена постійно контактує з людьми, тож щодня ризикує підчепити сезонну хворобу.

"Кожного тижня я бачу мабуть декілька сотень людей. І для мене, і для них безпечніше, якщо я вакцинована. І якщо, принаймні, є ризики, які я можу зменшити, я зменшую їх самостійно", - сказала Елена.

Перед вакцинацією жінка пройшла обов’язковий огляд у лікаря. Медик перевірив температуру тіла, подивився горло та послухав легені. Дівчина виявилася здоровою, тож отримала дозвіл на вакцинацію.

Медсестра медичного закладу заспокоїла, що вакцинування - це не боляче. Крім того, вакцина у їхній клініці перевірена часом.

"Ця вакцина від грипу французька. Вироблена у цьому році, чотири штами", - зазначила медсестра Валерія.

Елена попросила заклеїти місце від уколу дитячим пластиром з жирафою для настрою. Саме щеплення було зроблене за кілька секунд.

За словами лікарів, кількість бажаючих вакцинуватися від грипу у період пандемії коронавірусу зросла. Чергу на щеплення у клініці розписали вже на два тижні вперед. Хоча вакцина проти грипу не захищає від COVID-19, ризик захворіти на обидві недуги одночасно суттєво зменшується.

"Одночасно дві інфекції можуть перебігати набагато важче і обтяжувати одна іншу. Таким чином, вакцинація до моменту зараження коронавірусом може позитивно сприяти в тому плані, що людина не захворіє на грип", - пояснив лікар-інфекціоніст Віктор Третьяков.

Попри щоденні рекорди за кількістю хворих на коронавірус, у суспільстві майже половина людей виступають проти вакцинації взагалі.

юди, можливо, мають уже досвід вакцинації від грипу, і хворіють на грип кожен сезон, вакцинуються кожен раз і кожен раз мають якісь певні проблеми і хворіють на грип", - зауважив Віктор.

Елена натомість переконана: поки немає вакцини від коронавірусу, треба допомагати собі тим, що є.

"Від грипу принаймні я можу захиститися. І я можу захищатися від грипу кожного року. Це вакцина, яка доступна вже багато років. Тобто, якщо з короною ми лише чекаємо, то від цього вже можемо захиститися. І якщо я можу зекономити собі три тижні часу, то чому б це не зробити", - заявила жінка.

Вакцинуватися від грипу рекомендують і у МОЗ. В Україну вже завезли понад 600 тисяч доз вакцини. Безкоштовно робити щеплення планують лікарям, які працюють з інфікованими коронавірусом. Для інших громадян ця послуга платна, адже щеплення від грипу не відноситься до переліку обов'язкових.