Бойовий генерал Андрій Крищенко на посаді начальника столичного управління домігся зниження рівня злочинності та введення нових професійних стандартів роботи поліцейських.
Підсумки його 5-річної каденції підвела Gazeta.ua.
"І хоча до реформованої поліції в цілому залишається багато питань, заперечувати прогрес, принаймні в Києві, неможливо. Підопічні Крищенко показали: поліцейські можуть забезпечувати правопорядок, не допускаючи зі свого боку насильства і перевищення повноважень. Київ забув про водомети на акціях протесту і резонансні злочини, здійснені співробітниками місцевої поліції", - йдеться в матеріалі.
Починаючи з 2017 року, річний рівень злочинності став знижуватися вперше з 2012 року. За цей час число кримінальних злочинів в Києві в розрахунку на 10 тис осіб скоротилося в 5 разів: з 234 до 45 за підсумками 2020. Такий результат багато в чому забезпечила програма "Безпечна столиця", яку просувала поліція. По місту встановили понад 7 тис камер відеоспостереження. У 2020 записи з камер допомогли розкрити більше третини всіх злочинів.
Число виробництв, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань, в порівнянні з 2019 роком скоротився на 35%. Загальний рівень розкриття - 36%. За останні роки скоротилося число тяжких злочинів: в 2020 в столиці було скоєно 76 умисних вбивств, це на 5 менше, ніж в 2019. З них розкрито 97%. Число майнових злочинів в порівнянні з 2019 скоротилося майже на 30%. Якщо раніше в столиці відбувалося в середньому 16 грабежів на добу, то за підсумками 2020 року - всього 3. Було викрадено на 250 менше авто, ніж у минулі роки.
"На різних етапах реформи були допущені помилки. Досвід таких офіцерів, як Крищенко, допоміг би їх виправити. Однак на сьогодні невідомо, чи залишиться він в структурі МВС", - пише Gazeta.ua.
11 серпня Андрій Крищенко повідомив у Facebook, що подав рапорт про звільнення. Він був задоволений. Причини відставки він не назвав. До призначення в Київ Крищенко очолював міськвідділ міліції Горлівки. У квітні 2014 "відбивав" главк від проросійських сепаратистів. Він відхилив ультиматум про здачу будинку, скинув з даху УВС проросійського терориста і зірвав триколор. Був захоплений бойовиками і жорстоко побитий. За особисту мужність, героїзм і вірність військовій присязі під час АТО нагороджений орденом "За мужність" III ступеня. Після Горлівки був призначений тимчасово виконуючим обов'язки голови Слов'янської райдержадміністрації, потім - начальником Харківського управління міліції. Столичну поліцію очолив за поданням Хатії Деканоїдзе 15 грудня 2015 року.