Соціально вразливі категорії населення в умовах воєнного стану продовжать отримувати державні виплати, навіть якщо пропущено строк перегляду соціальної допомоги.
Про це йдеться в Постанові № 214 від 7 березня 2022 року Кабміну.
Усі державні виплати в період воєнного стану продовжать виплачувати автоматично. Це стосується:
- державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
- допомоги на дітей одиноким матерям;
- допомоги на дітей, над якими встановлено опіку або піклування;
- допомоги на тяжкохворих дітей, у тому числі – тим, яким не встановлено інвалідність;
- допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І або ІІ групи внаслідок психічного розладу;
- тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають змоги утримувати дитину або місце їх проживання невідомо;
- щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання (поки що це стосується лише тих переселенців, яким допомога була призначена раніше);
- тимчасової соціальної допомоги особі пенсійного віку, яка не має права на пенсійну виплату;
- виплати соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
Державні виплати не припиняються на час воєнного стану та протягом місяця після його припинення або скасування. Це означає, що немає потреби звертатися до управління соціального захисту за переоформленням.
Раніше "Апостроф" повідомляв про те, що українці, які стали вимушеними переселенцями, отримають державну допомогу в розмірі 2 або 3 тисячі гривень на кожну особу.