Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про визнання режиму РФ терористичним. Це дуже серйозний сигнал Росії.
Про це в ефірі Апостроф TV розповів депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс.
Так, три чверті світу, 75% держав визнали тимчасово анексовані землі територією України. Це дуже серйозний сигнал РФ. Росія була дуже стурбована, коли побачила цифри голосування.
"Це означає, що це поле впливу, впливу та взаєморозуміння зменшується. Це дуже серйозний сигнал для Москви. Я думаю, що вони, напевно, аналізували ці цифри і розмірковували, що далі робити. Але на цьому не треба зупинятися", - розповів він.
Разом з тим депутату Європарламенту не сподобалося, що кілька десятків держав, особливо Середня Азія, країни Африки, не визначилися. Вони або не брали участь у голосуванні, або залишилися нейтральними з цього питання.
"Знаєте, між Євросоюзом та цими державами є певні домовленості. Євросоюз допомагає цим державам у сфері соціально-економічного розвитку, а вони поводяться так, що вони нейтральні по відношенню до актів агресії, тероризму і так далі. Так не може бути. Або ми погано і не до кінця говоримо з цими столицями, або вони поводяться так, ніби нічого не відбувалося, тому я буду порушувати питання про подальшу допомогу цим державам.Наскільки Євросоюз має продовжувати допомогу цим державам? що заграватися з цим уже не можна," - розповів він.
Ауштрявічюс заявляє, що російська агресія проти України – це глобальна криза.
"Погляньте, скільки різних додаткових процесів це викликало. Я вже не говорю про енергетику і так далі. Міграція відбувається тощо. Тут треба поводитися дуже обдумано, тому я продовжуватиму піднімати це питання. Ми звертатимемося і до високопоставлених керівників Євросоюзу. Нехай вони висловлюють свою позицію, тому що така невизначеність з боку цих столиць мені говорить про те, що треба продовжувати діалог із цими державами та почути їхню позицію. У таких умовах ховати голову в пісок – це більш ніж небезпечно" , - переконаний депутат.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що Польща та ще майже третина членів НАТО підтримали вступ України до Альянсу.