RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

"Під час" чи "підчас": як правильно писати українською і до чого тут юшка

Експерти поділилися черговою корисною інформацією про правильне написання слів та фраз, вказуючи на тонкощі української мови. Цього разу розповіли, як правильно писати "під час" чи "підчас".

Про це повідомляє "Апостроф".

Читайте також: Як тільки це не роблять: мовознавець пояснив, як писати числівник "пів" за новими правилами

За їхніми словами, іноді через свою складність стандартні правила підходять не завжди. У зв'язку з цим кожен випадок вимагає індивідуального розгляду.

Згідно з правилами правопису української мови, прийменникова сполука "під час" завжди пишеться окремо. Існують кілька синонімів:

  • протягом;
  • у(в) процесі;
  • у(в) часі.

Однак є виняток - словом "підчас" називають рідку страву національної кухні України з молодих буряків та бурячиння. У такому контексті потрібно писати одним словом.

Також в українській літературі іноді можна зустріти написання відповідної сполуки разом. Зокрема, так писав Іван Франко у творі "Сотворення світу" (1918):

  • "Як бачимо, географічне знаннє того, хто писав отсю повість, було дуже недокладне і бачити в такім баламуцтві якусь Богом об'явлену правду, твердити, що підчас потопу сьвіта ріки Пішон і Ґігон щезли, а краї перемінили ся, нема нїякої підстави".

"Апостроф" запустив рубрику "Говоримо українською правильно", де ми проводитимемо лагідну українізацію: пояснюватимемо випадки застосування правопису, мовних норм, публікуватимемо цікавинки про мову. Робимо це для того, щоб у нашій країні з кожним днем ставало дедалі більше україномовних українців, а наша солов'їна мова звучала звідусіль!

Раніше "Апостроф" розповідав, як правильного сказати українською мовою "я переслідую ціль" або "ми переслідуємо мету".

  • Вас також може зацікавити:

Не Даша і не Наташа: як звучать українською русифіковані жіночі імена

"Біля" чи "близько"? Як правильно сказати українською про приблизну кількість часу

Як українізувати російське слово "издержки"